Ljubljana, 25. 09. 2013 17.55 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min

Nogometaši Olimpije so na derbiju 11. kroga slovenskega državnega prvenstva z 1:0 odpravili Koper. Rudar je v Ljudskem vrtu iztržil točko in dodatno zamajal stolček Anteja Čačića. Domžale so nadigrale Triglav, Celje je prekinilo niz Zavrča, Krka pa v gosteh presenetila Gorico.

Jean-Philippe Mendy je dosegel že svoj šesti gol v sezoni.
Jean-Philippe Mendy je dosegel že svoj šesti gol v sezoni. FOTO: Damjan Žibert
Državni prvaki iz Ljudskega vrta so še enkrat razočarali. Tokrat so pred domačim občinstvom proti Rudarju osvojili zgolj točko. Da je vrag vzel šalo po porazu v Zavrču, je pokazala odločitev trenerja Maribora Anteja Čačića, ko je v igro poslal najboljšo enajsterico. A niti ta ni dosegla polnega izkupička, pa čeprav so domači predvsem v drugem polčasu prevladovali. Toda Mariborčani v prvem polčasu niso zmogli prevzeti pobude. V 16. minuti so imeli prvo resnejšo priložnost. Jean-Philippe Mendy se je v kazenskem prostoru odločil za strel, žoga je šla proti desnemu kotu, vratar Matjaž Rozman jo je odbil v kot. V 22. minuti je sledil šok za vijoličaste. Ivan Firer je imel približno 20 metrov pred golom dovolj prostora, da se je odločil za strel. Meril je po sredini vrat in presenetil Jasmina Handanovića.

Čačić je v drugem polčasu na igrišče poslal še tretjega napadalca, Nusmirja Fajića.Ta sprememba se je hitro obrestovala. Goran Cvijanović je poslal predložek z desne strani, tam je bil najspretnejši Mendy, ki je žogo poslal v desni kot. Francoski napadalec je bil 12. minut pozneje blizu svojemu drugemu golu, a mu je namero preprečila vratnica. Gostitelji so napadali, a so tudi Velenjčani imeli svoje priložnosti. Najlepšo je imel v 65. minuti Leon Črnčič. Z roba kazenskega prostora je močno streljal, žoga je zadela stičišče vratnice in prečke, se odbila do Eterovića, ki pa je bil v nedovoljenem položaju. Zadnjo priložnost je v tretji minuti sodnikovega podaljška zapravili Goran Cvijanović. Z leve strani je streljal visoko čez gol, gostje pa so se veselili točke.

Nik Omladić je zadel za zmago Olimpije.
Nik Omladić je zadel za zmago Olimpije. FOTO: Damjan Žibert
Olimpija proti Kopru do minimalne zmage

Olimpija je tekmo odločneje začela in prek Nikole Nikezića (z glavo) v tretji in Andraža Šporarja (s 25 metrov) v osmi minuti sprožila nevarna strela. Na drugi strani je Koper, ki je prvič zagrozil v 11. minuti prek Denisa Halilovića, že v 12. minuti na igrišču ostal le z deseterico, saj je Miha Gregorič dobil neposreden rdeči karton, potem ko je v kazenskem prostoru storil prekršek nad Nikezićem. Najstrožjo kazen je uspešno izvedel Nik Omladič.

V uvodu drugega dela igre je nevarno meril Dražen Pilčić, ko je sprožil iz obrata s petih metrov, izkazal pa se je Elvis Džafić. Sledilo je obdobje brez večjih priložnosti, domači so prek Nikezića v 57. minuti zatresli mrežo gostov, a iz prepovedanega položaja. Na naslednji nevarnejši strel so gledalci v Stožicah čakali do 80. minute, ko je Omladič s strelom po tleh žogo poslal malo mimo vratnice. Do konca tekme je nato na drugi strani malo ogrozil ljubljanska vrata Matej Pučko, a tudi njemu ni uspelo zabiti izenačujočega zadetka.

Welle Ndiaye
Welle Ndiaye FOTO: Miro Majcen
Krka šokirala Gorico

Mednarodno pisana novogoriška zasedba, ki v tej sezoni pri mnogih kotira kot glavni "izzivalec" Maribora v boju za naslov prvaka, je doživela nepričakovan poraz. Kljub temu, da je imela večino tekme vse v svojih rokah, je pred domačimi gledalci klonila pred predzadnjo ekipo lige Krko. Ta je zmagoviti zadetek zabila deset minut pred koncem tekme prek Andrije Novosela. Gostitelji so sicer pišli do vodstva v 62. minuti, ko je po podaji Solomona Enowa z leve strani ob drugi vratnici nogo podstavil Massimo Coda in žogo potisnil v mrežo. Za Codo je bil to že šesti gol v prvenstvu.

Čeprav so tudi po golu Novogoričani sprožili še nekaj strelov, pa so v 71. minuti Dolenjci izenačili. Nekdanji igralec Gorice Saša Ranić je izvedel prosti strel, žoga se je dobila do Anžeta Košnika, ki je iz bližine poravnal izid. V 80. minuti so domači neuspešno zahtevali najstrožjo kazen, minuto pozneje pa so gosti povedli. Vezist gostov Novosel je sprožil z roba kazenskega prostora in žogo poslal pod prečko domačega gola. Domačim je delo v lovu na ugodnejši razplet otežil še Alen Jogan, ki je v 83. minuti dobil rdeč karton zaradi jezikanja.

Nejc Vidmar je ohranil mrežo nedotaknjeno.
Nejc Vidmar je ohranil mrežo nedotaknjeno. FOTO: Aljoša Kravanja
Domžale brez težav do zmage v Kranju

Kranjski nogometaši še naprej ostajajo zgolj pri eni zmagi in zadnjem mestu na lestvici. Tokrat so gostili Domžale, ki so s četrto zmago (in drugo zapored) obdržale priključek z zgornjim delom lestvice. Kranjčani so se kmalu po začetku tekme znašli v zaostanku. Potem ko je Lamin Diallo storil prekršek nad Rudijem Požegom Vancašem, je prosti strel s 25 metrov malce z desne strani mojstrsko izvedel Erik Janža, ki je zadel zgornji levi kot vrat Žana Pelka.

Že v 48. minuti so gosti podvojili prednost, potem ko je Zeni Husmani s prostega strela na kratko podal do Janže, ta je žogo poslal v kazenski prostor, z nekoliko sreče se je znašla pri Slobodanu Vuku, ki je žogo s pomočjo prečke poslal za Pelkov hrbet. Končni izid je v 88. minuti postavil Darko Zec. Požeg Vancaš je izvedel kot, najprej je streljal Žan Majer, a je bil Pelko na mestu, nato pa je Zec žogo le potisnil čez golovo črto za končnih 3:0.

Nogometaši Zavrča so bili neporaženi vse od četrtega kroga.
Nogometaši Zavrča so bili neporaženi vse od četrtega kroga. FOTO: Damjan Žibert

Konec serije Zavrča

Celjani so tekmo proti Zavrču začeli odločno in takoj imeli lepo priložnost za vodstvo, ko je Benjamin Verbič po podaji Mihe Korošca pred golom žogo poslal visoko čez vrata. V deseti minuti se je sam pred golom Zavrča znašel Dragan Čadikovski, ki je preigral tudi že vratarja Luko Bešenića, nato pa mu je zmanjkalo moči za pravi zaključek. Zato pa so gol zabili gosti, ki dotlej niso izpeljali niti ene nevarnejše akcije. Marko Krajcer je v 25. minuti v svojem kazenskem prostoru igral z roko, zaradi česar je sodnik pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec najstrožje kazni je bil Nikola Šafarić.

Še pred koncem polčasa so domači zasluženo izenačili. Verbič je z desne strani podal na rob kazenskega prostora, od koder je Igor Jugović z natančnim strelom premagal vratarja Zavrča. Odločitev o zmagovalcu je padla v 79. minuti. Andraž Žurej je v kazenskem prostoru lepo sprejel globinsko podajo, nato pa iz obrata zatresel mrežo Zavrča.

Triglav – Domžale 0:3 (0:1)