VIDEO in FOTO: Muraši vendarle okusili slast zmage

Ljubljana, 01. 09. 2012 18.56 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
T.Š./STA/I.K.
70

V 8. krogu 1. SNL so nogometaši Olimpije pod vodstvom novega trenerja visoko premagali Koprčane, Maribor je prav tako prepričljivo odpravil velenjsko zasedbo, Domžalčani so na gostovanju premagali Gorico, Celjani pa so na domači zelenici premagali Aluminij. Prvo letošnjo zmago je dosegla Mura.

Ljubljanski nogometaši so kljub turbulentnemu dogajanju v klubu, ko sta zaradi slabšega začetka sezone odšla športni direktor Mile Ačimovič in trener Ermin Šiljak, ob koncu prestopnega roka pa so med drugim ostali še brez Daliborja Radujka in Sretena Sretenovića, vendarle vpisali prvo prvenstveno zmago v Stožicah v tej sezoni. Tokrat so zeleno-beli pod vodstvom Andreja Razdrha gladko odpravili Koprčane in se s tretjo zmago prebili pred Gorico na šesto mesto. Koprčani so po drugem porazu zdrsnili na četrto mesto. Ljubljančani so povedli v 15. minuti, ko je Boban Jović sprožil z 20 metrov in z diagonalnim strelom z desne strani zadel nasprotni zgornji kot. Natančen je bil tudi Denis Popović v 28. minuti, ko je prav tako s prostega strela z 20 metrov žogo spravil čez živi zid in v levi zgornji kot ljubljanskih vrat. Le tri minute pozneje so domači znova povedli, ko je Jović uspešno izvedel enajstmetrovko, dosojeno zaradi prekrška nad Nikezićem. V 37. minuti so gostitelji povedli že s 3:1, ko je Andraž Šporar po lepi globinski podaji Aneja Lovrečiča v kazenskem prostoru z diagonalnim strelom premagal Hasića. Čeprav so Koprčani v uvodu drugega polčasa v želji po čimprejšnjem zadetku pokazali več želje v napadu, pa jih je v 61. minuti "presekal" nov gol Olimpije. Lovrečič je z globinsko podajo našel Nikezića, ki je s slabih desetih metrov zabil četrti gol zeleno-belih. Koprčani so vse upe po kakršnem koli zasuku izgubili v 86. minuti, ko je Miroslav Čovilo zaradi prekrška nad Williamom Franklinom Vicentejem dobil drugi rumeni karton in moral z igrišča.

Novi trener Olimpije Andrej Razdrh je debitiral s prepričljivo zmago.
Novi trener Olimpije Andrej Razdrh je debitiral s prepričljivo zmago. FOTO: Damjan Žibert

Mariborčani zmagali s 4:0
Državni nogometni prvaki še naprej suvereno obvladujejo domači prostor. Tokrat so brez težav odpravili Rudar, ki je bil povsem brez moči in le sreča ga je rešila hujšega poraza. Komaj 700 gledalcev si je ogledalo srečanje. Razmočeno igrišče je komaj vpijalo ogromno količino vode, ki se je nabrala po močnem deževju. Igralci so imeli težave z nadzorovanjem žoge. Domači trener Darko Milanič ni eksperimentiral, v tekmo je poslal najboljše, tudi novega slovenskega državljana Dejana Mezgo. V 15. minuti so Mariborčani povedli. Po kotu z leve strani je najprej streljal Goran Cvijanović, Rozman je žogo odbil le do Roberta Berića, ki jo je iz bližine poslal v mrežo. V 34. minuti so povišali vodstvo. Gol je bil posledica lepe akcije Cvijanovića in Marcosa Tavaresa. Brazilec je v kazenskem prostoru podal s peto, Cvijanović pa je z leve strani natančno meril v nasprotni kot vrat vratarja Rozmana. Mariborčani so ob koncu tekme prišli do tretjega gola. Po akciji zvezne vrste je iz bližine zadel Tavares. Sobotno zgodbo je v 90. minuti zaključil Alen Ploj. Ta je izkoristil podajo Cvijanovića in z desne strani roba kazenskega prostora žogo poslal v desni kot.

Darko Milanič
Darko Milanič FOTO: Damjan Žibert

Domžalčani slavili v gosteh
Domžalski nogometaši so v Novi Gorici prišli še do pete prvenstvene zmage (četrte v gosteh), na drugi strani je Gorica doživela drugi zaporedni in skupno četrti poraz ter ostaja v sredini lestvice. Domžalski igralci so goriškim branilcem pred domačim kazenskim prostorom ukradli žogo, Liridon Osmanaj in Požeg Vancaš sta nato odigrala dvojno podajo, slednji pa je prišel sam pred Simčiča in ga z desne strani tudi premagal. V 24. minuti so gosti zasluženo podvojili prednost, ko sta Osmanaj in Jernej Papež izigrala obrambo, akcijo pa je nato iz bližine uspešno dokončal slednji. Goričani, ki dotlej niso pokazali veliko, so zaostanek znižali v 35. minuti. Kris Jogan se je odločil za strel s 25 metrov, vratar Gregor Zabret pa ni dovolj dobro posredoval, da bi preprečil žogi pot v mrežo. V drugem polčasu golov ni bilo, tako da so se Domžalčani veselili zmage na gostovanju.

Zmaga Celjanom
Gledalci so v prvem polčasu gledali dinamično tekmo. Obe ekipi sta si priigrali kar precej (pol)priložnosti, tako da sta se vratarja že v tem delu igre dodobra ogrela. V drugem polčasu so kmalu gol zabili Celjani, a ga je sodnik razveljavil zaradi igranja z roko Gregorja Bajdeta. V 67. minuti so gosti povedli, svoj šesti gol v prvenstvu je zabil Robert Kurež po podaji Aljaža Medveda. Toda veselje Aluminija ni dolgo trajalo. Marijo Moćić je namreč v 69. minuti sprožil s 25 metrov in zadel v desni spodnji kot vrat vratarja Murka. V 84. minuti so Celjani poskrbeli za popoln preobrat, ko je Moćić lepo sprejel dolgo podajo Mihe Korošca, nato podal do Ivanovića, ki je uspešno končal bliskovito akcijo in zabil svoj prvenec v slovenski prvi ligi.

Mura do prve letošnje zmage
Po vrnitvi iz Rima, kjer so muraši po pričakovanju sklenili sicer uspešno evropsko pot, so se preusmerili v domače prvenstvo. Z eno samo osvojeno točko po sedmih krogih so se dotaknili dna in v srečanju s Kranjčani je bila zmaga nujna. Tudi ta pa pomeni zgolj to, da so Sobočani ujeli priključek z velenjskim Rudarjem na predzadnjem mestu, ne pa tudi bega z dna. Triglav je osmi s sedmimi točkami. Zmago je murašem priigral Damjan Bohar.

Gorica – Domžale 1:2 (1:2)
Celje – Aluminij 2:1 (0:0)
Maribor – Rudar Velenje 4:0 (2:0)
Olimpija – Luka Koper 4:1 (3:1)
Mura – Triglav 2:1 (0:0)