Dob blizu zgodovinskega preboja med slovensko elito

Kranj, 02. 06. 2012 20.11 |

Roltek Dob je v prvi kvalifikacijski tekmi za 1. slovensko nogometno ligo v gosteh premagal kranjski Triglav z 2:0 (2:0). Priljubljanski klub je tako zelo blizu zgodovinski uvrstitvi med slovensko elito.

Nogometaši iz Doba pri Domžalah so z odliko opravili prvi del naloge in so na lepi poti v elitno druščino. Drugouvrščena zasedba iz druge slovenske nogometne lige je v današnjem 'prvem polčasu' prelisičila devetouvrščeno iz elitne lige. Izbranci gostujočega trenerja Jerneja Javornika so v prvem polčasu prikazali zelo všečno igro, svojo dopadljivo predstavo pa so kronali z dvema zadetkoma. Goste je po dobro izpeljanem nasprotnem napadu v vodstvo popeljal Goran Vuk, ki je v končnici akcije zanesljivo ukanil tudi domačega vratarja Žana Pelka.

Kranjčani so zapravili nekaj lepih priložnosti.
Kranjčani so zapravili nekaj lepih priložnosti. FOTO: Damjan Žibert

V izdihljajih prvega polčasa je domača obramba naredila grobo napako, nesporazum med Pelkom in Klemnom Šturmom pa je v 41. minuti spretno izkoristil Armin Kukavica in povišal na 2:0. V drugi polovici tekme so gostitelji zaigrali na vse ali nič, nekoliko bolj obrambno naravnani gosti pa so neprestano pretili iz bliskovitih nasprotnih napadov. Predvsem nevaren je bil Vuk, strelec prvega gola na današnji tekmi je bil nekajkrat prehiter za domače obrambne igralce, v 59. minuti pa je celo zadel vratnico.

Izjemno disciplinirano predstavo so pokazali tudi njegovi soigralci v obrambi, ki so navkljub gorenjski premoči in nekaterim njihovim (pol)priložnostim svojo mrežo ohranili nedotaknjeno in poskrbeli za veselje pri svojih privržencih.