Dinamo po enajstmetrovkah ugnal Hajduk in osvojil superpokal

Zagreb, 07. 07. 2013 09.11 |

Nogometaši zagrebškega Dinama so osvojili hrvaški superpokal. Na stadionu Maksimir v Zagrebu so pred 12.000 gledalci premagali Hajduk po izvajanju enajstmetrovk s 4:1; redni del tekme se je končal neodločeno 1:1 (1:0).

Trener Dinama Krunoslav Jurčić
Trener Dinama Krunoslav Jurčić FOTO: Damjan Žibert

Duje Čop je "modre" v vodstvo popeljal v minuti, Splitčanom pa je iz enajstmetrovke v 76. minuti izenačenje zagotovil Mijo Caktaš. Za Dinamo so kazenske udarce zadeli Josip Šimunić, Duje Čop, Alen Halilović in Domagoj Antolić, za Hajduk pa je edini gol zabil Avdija Vršajević. Goran Jozinović je streljal mimo gola, vratar Pablo Migliore pa je ubranil strel Ivana Tomičića.

To je bil deseti hrvaški superpokal, v dvobojih med hrvaškim prvakom in zmagovalcem pokala pa imata sedaj Hajduk in Dinamo po pet zmag.