Ljubljana, 08. 04. 2015 20.45 |

Na stadionu v ljubljanskih Stožicah sta se na zaostali tekmi 3. kroga prve slovenske nogometne lige pomerili ekipi Olimpije in Maribora. Dvoboj velikih rivalov se je po izenačenem boju končal z remijem (0:0).

Na ljubljanskem stadionu Stožice sta se drugič v mesecu dni pomerila slovenska nogometna rivala Olimpija in Maribor, sicer pa je bil to tretji derbi v letošnjem prvenstvu. Tako se je tekma 12. kroga oktobra v Mariboru končala z remijem (3:3), dvoboj 21. kroga v začetku marca v Stožicah pa z zmago Maribora (1:0).

Maribor: Handanović, Ndiaye, Tavares, Ibraimi, Mendy, Dervišević, Rajčević, Viler, Stojanović, Bohar, Arghus; Olimpija: Brljak, Zajc, Matič, Šporar, Vukčević, Fink, Delamea-Mlinar, Kapun, Bajrić, Mitrović, Henty;

Prvi polčas derbija, sodil ga je glavni sodnik Damir Skomina, se je končal brez golov. Oba vratarja, Brljak in Handanović, sta bila zanesljiva, priložnosti pa ni bilo prav veliko. Malce podjetnejši in nevarnejši so bili gostitelji, vijoličastim pa igra v tem delu ni stekla po načrtih. Drugi polčas so bolje začeli Mariborčani, a tudi brez pravega učinka, na drugi strani je najlepšo priložnost zapravil Nemanja Mitrović. V zaključku tekme so bili za odtenek boljši Ljubljančani, a se je tekma končala brez golov.

Derbi v Stožicah med Olimpijo in Mariborom.
Derbi v Stožicah med Olimpijo in Mariborom. FOTO: Damjan Žibert

Državni prvaki so še tretjo tekmo zaporedoma v državnem prvenstvu igrali neodločeno. Kljub temu Maribor v letu 2015 ostaja neporažen in na vrhu prvenstvene lestvice, medtem ko je Olimpija četrta. V 17. minuti je Marko Vukčević z volejem sprožil malo mimo vrat, tri minute pozneje je Andraž Šporar meril točno v Jasmina Handanovića, prav tako Ezekiel Henty v 32. minuti. Pri gostih je edini omembe vreden strel v 25. minuti sprožil Agim Ibraimi, a visoko čez gol. V 35. minuti je z leve strani dokaj nevarno žogo pred gol poslal Miha Zajc, a z zunanjo rotacijo zgrešil cilj. Minuto pozneje je na drugi strani Damjan Bohar žogo z roba kazenskega prostora poslal v naročje Darka Brljaka. V 42. minuti pa je malce bolj resno ljubljanskega vratarja zaposlil Marcos Tavares, a brez uspeha. Tudi Zajc, ki je v 44. minuti po lepi potezi lepo prišel do strela s slabih 20 metrov, ni spremenil izida.

V drugem polčasu so uvodoma malo bolj pritisnili gostujoči nogometaši in v 55. minuti prek Boharja zapravili lepo priložnost, po njegovem strelu se je izkazal Brljak, tako kot po strelu z glavo Amirja Derviševića v 65. minuti. Le malce pozneje je s prostega strela z velike razdalje za malo zgrešil Darijan Matić, Nemanja Mitrović pa je bil nato nenatančen iz bližine. V enakovrednem boju je bilo pravih priložnosti malo, tudi nov strel Matića od daleč v 82. minuti ni bil težak zalogaj za mariborskega vratarja.

Olimpija - Maribor 0:0 (0:0)