Derbi Liverpoolu: Johnson zabil za zmago in utišal Stamford Bridge

London, 20. 11. 2011 18.51 |

Nogometaši Liverpoola so v 12. krogu na Stamford Bridgeu z 2:1 premagali Chelsea in jih le še bolj oddaljili od mest pri vrhu prvenstvene tabele. Odločilni gol za redse je zabil nekdanji član Londončanov Glen Johnson.

Nogometaši londonskega Chelseaja so po 12. krogu angleške Premier League še bolj oddaljeni od vodilnega položaja na prvenstveni tabeli. Potem ko so morali pred kratkim na domačem terenu priznati premoč londonskemu Arsenalu (5:3), jih je tokrat v novem angleškem derbiju ugnal Liverpool. Varovanci Kennyja Dalglisha so po uvodnem tipanju prevzeli pobudo in v 34. minuti navdušili z izjemno kombinacijo; akcijo je začel Craig Bellamy, nadaljeval Luis Suarez, z golom pa jo je zaključil Maxi Rodriguez. Zasedba z Anfield Roada je bila v prvem delu dvoboja boljši tekmec, edino pravo priložnost za gostitelje pa je imel Didier Drogba, ki je bil s prostega strela za las nenatančen.

Glen Johnson je zabil svojim nekdanjim soigralcem.
Glen Johnson je zabil svojim nekdanjim soigralcem. FOTO: Reuters

V nadaljevanju so domačini zaigrali nekoliko bolje, menedžer Andre Villas-Boas je ponudil priložnost še napadalcu Danielu Sturridgeu, in menjava je obrodila sad že v 55. minuti. Natančno podajo Florenta Maloudaja, ki je sicer zelo spominjala na slab strel, je izkoristil prav rezervist in poravnal izid na 1:1. Gol je dal domačinom dodatnega elana in gledalci na Stamford Bridgeu so v veliki meri spremljali le še igro na polovici redsov, terenska premoč pa vseeno ni predstavljala posebne prednosti za blues. Zasedba iz Liverpoola pa je čakala na pravo priložnost in jo v 87. minuti dočakala. Glen Johnson je z izjemnim samostojnim prodorom zabil svojim nekdanjim soigralcem in dosegel želeno zmago.

Dalglisheva četa je tako Londončane še bolj oddaljila od mest pri vrhu prvenstvene tabele.