De Rossi Italijanom priboril točko

Cape Town, 14. 06. 2010 22.16 |

Na svetovnem nogometnem prvenstvu sta se v prvi tekmi skupine F Italija in Paragvaj razšla z neodločenim izidom 1:1.

Paragvajci se niso ustrašili aktualnih svetovnih nogometnih prvakov, zato so skušali po uvodni terenski premoči izbrancev Marcella Lippija kar najhitrje vzpostaviti ravnotežje na igrišču. Čeprav v napadu od samega začetka tekme ni bilo Oscarja Cardosa in Roquea Santa Cruza, ki ju je selektor Gerardo Martino pustil na klopi, so njegovi izbranci z upoštevanjem strategije prišli do nepričakovanega vodstva. Zadeli so s prekinitve, in sicer je prosti strel dobro izvedel Aureliano Torres, žogo pa je za hrbet Gianluigija Buffona z glavo poslal Antolin Alcaraz. V 39. minuti so tako na igrišču v Cape Townu senzacionalno vodili Paragvajci, ki so na odmor odšli z zadetkom prednosti.

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon FOTO: Reuters

Dodatna Lippijeva težava pred začetkom drugega polčasa je bila poškodba vratarja Buffona, zato je moral na igrišče Federico Marchetti, ki pa v nadaljevanju ni imel veliko dela. Še najbolj nevaren je bil poizkus Enriquea Vere, v 55. minuti pa je žoga le za las zletela mimo italijanskih vrat. Nato pa je sledila 62. minuta in izenačenje v Cape Townu. Po kotu Simoneja Pepeja je bil v kazenskem prostoru Paragvajcev najbolj spreten Daniele De Rossi, ki je poslal žogo za hrbet paragvajskega vratarja Justa Villarja. Italijani so po zadetku zaigrali veliko bolje, a v zaključkih akcij so bili premalo natančni.

Na Green Point stadionu sta si tako ekipi razdelili točke, uvodni remi pa je zagotovo bolj pogodu južnoameriški reprezentanci kot pa branilcem naslova svetovnega prvaka.