Torres z dvema goloma junak Chelseaja

London, 04. 04. 2013 21.19 |

Odigrane so bile prve četrtinalne tekme nogometne lige Evropa. Strelci so bili izjemno razpoloženi, še najbolj pa v Londonu. Na Stamfod Bridgeu je Chelsea s 3:1 premagal ruski Rubin iz Kazana, na White Hart Laneu pa sta se Tottenham in švicarski Basel razšla brez zmagovalca (2:2).

Na Stamford Bridgeu je nogometaše Chelseaja v vodstvo popeljal Fernando Torres v 16. minuti. Po dolgi podaji Davida Luiza je žogo pred golom najprej zgrešil in z branilcem zgrmel na tla, a ohranil dovolj zbranosti, da jo je z nogo potisnil v mrežo. Čeprav so Rusi pokazali, da so lahko nevarni, pa so v 32. minuti prejeli drugi zadetek. Njegov avtor je bil Victor Moses, ki je s polvolejem z roba kazenskega prostora zadel levi zgornji kot. V 41. minuti pa je žoga v kazenskem prostoru v roko zadela Johna Terryja, sodnik je pokazal na belo točko, enajstmetrovko pa je zanesljivo izvedel razpoloženi Izraelec Bebras Natcho. Juan Mata je na začetku drugega polčasa zapravil novo lepo priložnost za Chelsea, Torres pa je v 70. minuti z glavo povišal prednost Chelseaja na končnih 3:1.

Newcastle je v Lizboni povedel v 12. minuti. Danny Simpson je lepo podal do Mousse Sissokoja, ta je žogo po tleh poslal pred gol, kjer jo je iz bližine v mrežo potisnil Papiss Cisse. Isti igralec je v 23. minuti zatresel še vratnico, dve minuti pozneje pa je Rodrigo izid izenačil, potem ko je prišel do žoge po močnem strelu Oscarja Cardoza. Zatem so bili nevarnejši domači, ki so imeli še nekaj lepih priložnosti, a je dobro posredoval vratar Tim Krul. Takoj po začetku drugega polčasa je Cisse spet zatresel okvir vrat, v 65. minuti pa je Lizbončane v vodstvo popeljal brazilski rezervist Lima, ki je unovčil napako Davideja Santona. Ta je slabo podal proti svojemu vratarju. Le šest minut pozneje je Benfica vodila že s 3:1, ko je Cardozo zadel z bele točke po igranju z roko Stevena Taylorja.

Fernando Torres je zabil prvi in zadnji gol na Stamford Bridgeu.
Fernando Torres je zabil prvi in zadnji gol na Stamford Bridgeu. FOTO: Reuters

V Carigradu so igralci Fenerbahčeja prvič resno ogrozili vrata Lazia v 17. minuti, ko je Moussa Sow zatresel vratnico. Sicer pa prvi polčas ni ponudil veliko všečnega nogometa, posledično je tudi priložnosti primanjkovalo. Rimljani so na začetku drugega polčasa ostali brez Ogenyija Onazija, ki si je prislužil drugi rumeni karton. Turki so bili takoj zatem blizu vodstva, saj je Raul Meireles zatresel vratnico Lazievega gola. V 77. minuti so Turki po igranju z roko Stefana Raduja dobili enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Pierre Webo in svojo ekipo povedel v vodstvo z 1:0. Končni izid je tik pred koncem postavil Dirk Kuyt, ki je iz bližine zadel po prostem strelu Canerja Erkina.

Na drugi nocojšnji tekmi v Londonu pa je Tottenham po uvodnem naletu Basla le vzpostavil "red", a že v 24. minuti moral z rezervne klopi poklicati Gylfija Sigurdssona namesto poškodovanega Aarona Lennona. Toda v 30. minuti so Švicarji povedli, potem ko je Marco Streller zadel vratnico, Valentin Stocker pa je odbito žogo pospravil za hrbet Brada Friedla. Le štiri minute pozneje je Basel na White Hart Lanu vodil že z 2:0, ko je Fabian Frei z glavo zadel po Stockerjevi podaji iz kota. Po novi Stockerjevi priložnosti je Tottenham le znižal zaostanek, ko je bil v 40. minuti pred vrati Basla najbolj zbran Emmanuel Adebayor. Scott Parker je imel v 42. minuti "na nogi" izenačenje, a je zgrešil. Zato pa je na 2:2 izenačil "krvnik" slovenske reprezentance Sigurdsson, ki je v 58. minuti prodrl z leve strani, preigral dva igralca in zadel z malce "pomoči" Fabiana Schärja.

Benfica Lizbona – Newcastle United 3:1 (1:1)
Chelsea – Rubin Kazan 3:1 (2:1)
Fenerbahče Carigrad – Lazio Rim 2:0 (0:0)
Tottenham Hotspur – Basel 2:2 (1:2)