Chelsea in Real Madrid z zmagama zanesljivo v četrtfinale

London, 18. 03. 2014 21.40 |

Na torkovih povratnih tekmah osmine finala lige prvakov presenečenj ni bilo, napredovala sta Chelsea in Real Madrid. Londončani so na domačem stadionu Stamford Bridge premagali turški Galatasaray (2:0), Madridčani pa so bili tudi v drugo boljši od nemškega Schalkeja (3:1).

Garry Cahill je dosegel gol za vodstvo z 2:0.
Garry Cahill je dosegel gol za vodstvo z 2:0. FOTO: Reuters

Chelsea in Galatasaray sta na stadionu Stamford Bridge odločala, katero moštvo se bo uvrstilo v četrtfinale lige prvakov. Na prvi tekmi v Turčiji sta se tekmeca razšla z remijem (1:1), na povratnem srečanju so imeli nogometaši Galatasaraya kar dobro podporo turških navijačev na tribunah londonskega stadiona. A so igralci in navijači turške ekipe doživeli hladen tuš že v četrti minuti tekme. Izkušeni Samuel Eto'o je se je znašel v kazenskem prostoru in iz strani ustrelil proti golu, vratar Fernando Muslera se je dotaknil žoge, a je ta vseeno končala v mreži za vodstvo domačih z 1:0. Varovanci Joseja Mourinha so bili boljši tekmec v prvem polčasu, priložnosti sta med drugim zapravila še Terry in Willian, ter so zasluženo povišali prednost še v prvem polčasu. Po strelu iz kota je z glavo streljal John Terry, Muslera je žogo odbil, na pravem mestu je bil Gary Cahill, ki je iz nekaj metrov oddaljenosti žogo "zabil" v mrežo. Prvi polčas se je končal z izidom 2:0, skupnem seštevku pa je bilo že 3:1 za gostitelje. Drugi polčas ni ponudil drugačnega razmerja moči na igrišču, modri so bili boljši tekmec, od izrazitejših priložnosti velja omeniti strele Williana, Lamparda in Torresa. Razlika v primerjavi s prvim polčasom je le dejstvo, da ni bilo golov, Chelsea pa se je vseeno zanesljivo in zasluženo uvrstil v četrtfinale.

Cristiano Ronaldo se veseli gola z Garethom Baleom.
Cristiano Ronaldo se veseli gola z Garethom Baleom. FOTO: Reuters

Real napredoval z izidom 9:2
Madridski Real je zanesljivo vkorakal v četrtfinale lige prvakov, saj je že prvo tekmo osmine finala v gosteh proti Schalkeju dobil s 6:1. Na tej tekmi so po dva gola dosegli Gareth Bale, Karim Benzema in Cristiano Ronaldo. Trener galaktikov Carlo Ancelotti tokrat ni mogel računati na poškodovanega francoskega napadalca, Valižan Bale pa je tekmo začel na klopi za rezerve, v družbi Pepeja, Marcela, Di Marie in drugih soigralcev. V igri je bil od prve minute seveda prvi zvezdnik ekipe Portugalec Cristiano Ronaldo, v golu pa je priložnost dobil Iker Casillas. Že v 9. minuti je v igro vstopil Bale, ki je zamenjal poškodovanega Jeseja, v 22. minuti pa je padel gol za domače, strelec je bil Ronaldo za vodstvo z 1:0. Nemci so presenetljivo izenačili v 31. minuti, gol je dosegel Tim Hoogland. Gostje iz Nemčije so morda upali, da se od lige prvakov poslovijo z ugodnim izidom iz Madrida, a so motivirani gostitelji v drugem polčasu dosegli še dva gola. V 74. minuti je bil še enkrat uspešen Ronaldo, le minuto kasneje pa je za 3:1 gol dosegel Morata. To je bil končni izid tekme, Real pa s skupnim izidom 9:2 zanesljivi potnik v četrtfinale lige prvakov.