Zmaji so si že v prvem polčasu zagotovili zmago

Ljubljana, 24. 09. 2011 20.26 |

Nogometaši CM Celja so v 11. krogu 1. slovenske nogometne lige premagali Domžale s 3:0. Olimpija pa je s 3:1 ugnala Koprčane.

Proti Koprčanom so zmaji pokazali povsem drugačen obraz kot na prejšnjih dveh dveh tekmah v primorski prestolnici. Da se jim obeta poln izkupiček, je napovedala 12. minuta, ko so po lepi akciji povedli. Dare Vršič je z dolgo podajo na desno stran zaposlil Erika Salkića, ta je podal žogo v sredino, kjer jo je dočakal Dragan Čadikovski. S strelom ni okleval, žoga se je odbila od tal, vratar Igor Nenezić ni dobro posredoval, tako da je bilo na semaforju 1:0.

Na 2:0 je v 26. minuti povišal Vršič. Anej Lovrečič je streljal z 20 metrov, Nenezić je žogo odbil, a le na glavo Vršiča, ki mu je ni bilo težko potisniti v mrežo. Reprezentant je postavil tudi končni izid prvega polčasa, v 39. minuti je z 18 metrov lepo in močno izvedel prosti strel. Koprčani so do svoje edine prave priložnosti prišli v 32. minuti, ko je Adnan Aganovič z desne strani prišel v kazenski prostor, toda njegov strel je Elvis Džafić ubranil.

Dare Vršić
Dare Vršić FOTO: Damjan Žibert

V drugem delu so Koprčani prevzeli pobudo na igrišču, domači pa so prežali na protinapade. Čadikovski bi nekajkrat lahko bolje reagiral, povišal rezultat, gol pa je tako padel le na nasprotni strani. Potem ko je Damirju Hadžiču v 73. minuti po kotu in strelu z glavo Džafić preprečil veselje, pa je bil štiri minute po enaki akciji nemočen. A to ni pustilo nobenih posledic, saj so do konca Koprčani le jalovo napadali, pravih priložnosti si niso ustvarili, tako da je tudi novi trener Milivoj Bračun zabeležil prvi letošnji poraz na njihovi klopi.

Celjani premagali oslabljene Domžalčane

Do prve priložnost so gledalci morali počakati do 14. minute. Ivan Firer je z leve strani podal v sredino in iskal Iztoka Močivnika, iz vrat je stekel gostujoči vratar Nejc Vidmar in hitro zaposlil Dejana Zadnikarja. Ta je z leve strani kazenskega prostora sprožil proti vratom domačega vratarja, vendar previsoko. Celjani so se nato prebudili in zaigrali bolje. Firer je spet podal, Roman Bezjak je zaključil, Vidmar pa žogo brez težav ulovil. Bezjak se je nato znašel v vlogi podajalca, Močivnik pa je v zaključku zgrešil z glavo. Celjani so prevladovali in nizali priložnosti, najlepšo v prvem delu pa je imel Dario Šmitran, ki je le za malo zgrešil cilj. Domači so si sicer pripravili še dve priložnosti prav tako kot gostje, vendar premoči v prvem polčasu niso znali izkoristiti.

NK Celje
NK Celje FOTO: Damjan Žibert

Drugi polčas so bolje začeli domači igralci. V 51. minuti je Denis Popović krenil po levi strani, poizkušal s predložkom v sredino, vendar se je izkazalo, da je to strel proti vratom, žoga pa se je od daljše vratnice odbila v mrežo. Celjani so po vodilnem zadetku še bolj pritisnili proti gostujočim vratom, iz podobnega položaja je poizkušal Sebastjan Gobec, vendar mimo gola, Firer pa je že v naslednjem napadu meril čez vrata. V 57. minuti je Roman Bezjak na levi strani preigral gostujočega branilca in s sedmih metrov močno streljal ter zadel ob prvi vratnici. Domžalčani so do prve priložnosti v drugem delu igre čakali vse do 66. minute, ko je Zadnikar preigral Gobca in sprožil mimo vratnice. Po nekaj minutah zatišja so gosti zaigrali bolje, vendar niso resno ogrozili vrat Mujčinovića. Štiri minute pred koncem je Gobec iz prostega strela z velike razdalje streljal naravnost proti vratom Vidmarja, ki ni imel težav z obrambo. Kljub temu, da Celjani po drugem zadetku niso več resno ogrozili gostujočih vrat, so v sodnikovem podaljšku vodstvo še povišali. Domači so kombinirali na desni strani kazenskega prostora, Popović je žogo spravil do rezervista Tadeja Kotnika, ki je na svojem debiju z diagonalnim strelom žogo poslal v desni kot Vidmarjevega gola.