Celjani in Ljubljančani pričakovano v četrtfinale

Ljubljana, 16. 09. 2014 20.40 |

Nogometaši Celja in Olimpije so pričakovano prvi četrtfinalisti nogometnega pokala Slovenije. Celjani so v 2. krogu v Kranju z 2:1 premagali Zarico, Olimpija pa je bila na Prevaljah s 4:0 boljša od Korotana.

Tilen Klemenčič
Tilen Klemenčič FOTO: Miro Majcen

V Kranju so gostitelji prvoligaše presenetili v 28. minuti, ko je za vodstvo Zarice zadel Dejan Robnik. Celjani so stvari na pričakovano mesto postavili v 54. in 56. minuti, obakrat se je med strelce vpisal Sunny Omoregie.

Na drugi torkovi tekmi je drugi prvoligaš bolj prepričljivo opravil svojo nalogo. Zeleno-beli so že v osmi minuti povedli prek Filipa Valenčiča, Marko Vukčević pa je z dvema goloma v 58. in 64. minuti odločil potnika med najboljših osem. Piko na i je postavil Enis Đurković v 67. minuti.