Ljubljana, 09. 08. 2014 18.48 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 6 min
T.Š./STA/M.J.
60

Nogometaši Luke Koper so v 4. krogu prve slovenske lige izgubili na domači Bonifiki, boljši so bili Celjani z 2:0. V gosteh so zmagale tudi Domžale, ki so slavile v Velenju (1:0). Maribor je bil boljši od Gorice (2:1). Zavrč je osvojil tri točke v Novem mestu (3:2), Olimpija pa v Radomljah (4:1).

Ljubljančani so na svoji šele drugi prvenstveni tekmi dosegli še drugo zmago. Proti novincu v ligi so se uvodoma malce mučili, nato pa bili praktično vse do konca boljši tekmec, kar so predvsem v drugem polčasu znali potrditi tudi z zadetki. Če se je sezona za zeleno-bele začela dobro, pa se za Radomljane ni, po štirih krogih imajo štiri poraze in skupaj z Gorico tičijo na dnu prvenstvene lestvice.

Radomlje so že v peti minuti povedle, Tomaž Avbelj je Aleksandra Šeligo premagal iz bližine po podaji z desne strani. Prevlada gostov dolgo ni obrodila pravih sadov. Olimpijini nogometaši so sprožili nekaj nenatančnih ali preslabih strelov, v 41. minuti pa po zaslugi izkušenega Aleksandra Rodića le izenačili. Andraž Šporar je podal v kazenski prostor, Rodić pa je nato iz obrata matiral Filipa Drakovića. Olimpija je stvari na pričakovano mesto začela postavljati v uvodu drugega polčasa. V 52. minuti je namreč povedla po dobro izvedenem prostem strelu Nika Omladiča, ki je žogo poslal čez živi zid in v desni spodnji kot. Ljubljančani so v teh trenutkih nadzorovali dogajanje na igrišču in iskali pot do tretjega zadetka. Vratar domačih je žogo odbil tudi po poskusu Nemanje Mitrovića v 68. minuti, ni je pa po poskusu Kenana Bajrića v 72. minuti. Šporar je pobegnil po levi strani, podal do Bajrića, ki je potrdil zmago Olimpije. Piko na i je v 81. minuti postavil še Marko Vukčević, ki je z nizkim in natančnim strelom unovčil Omladičevo podajo z desne strani.

Veselje Olimpijinih nogometašev ob golu Nika Omladiča.
Veselje Olimpijinih nogometašev ob golu Nika Omladiča. FOTO: Damjan Žibert

Zavrčani nadaljujejo dobre predstave v gosteh, saj so po zmagah v Velenju in Celju vse tri točke odnesli še iz Novega mesta. Trdne temelje zmage so postavili že v prvem polčasu, ko so kar trikrat premagali Matka Obradovića. Zavrč, ki je v drugem polčasu Krki dovolil približanje, se je s tretjo zmago točkovno izenačil z drugouvrščenim Mariborom, ki ima tekmo manj, Krka, ki je kot prva letos prejela dvomestno število golov, pa ostaja globoko v spodnji polovici z eno zmago. V 19. minuti so domači naredili napako, po kateri so gosti povedli. Karlo Težak je prodrl v kazenski prostor, tam pa ga je zrušil vratar Matko Obradović in zakrivil enajstmetrovko. To je uspešno izvedel Doris Kelenc. V 36. minuti je zadel Dino Kresinger, potem ko je na golovi črti prišel do odbite žoge po strelu Marka Roškarja z glavo, dve minuti pozneje pa je drugič na tekmi zadel Kelenc, potem ko mu je v kazenskem prostoru lepo podal Kresinger. V 56. minuti so prvi gol zabili gostitelji. Rezervist Žiga Kastrevec je bil najvišji v skoku po podajo Jake Ihbeisheha. Da bi bila tekma še bolj podobna lanski, ko je Zavrč v prvem polčasu povedel s 4:1, na koncu pa slavil le s 4:3, je "poskrbel" še Andrej Dugolin v 61. minuti. Zaradi rdečega kartona po prekršku nad Marinom Perićem je moral z igrišča in Novomeščanom omogočil številčno premoč. To so gostitelji dejansko unovčili in v 86. minuti znižali izid na 2:3, potem ko je drugi zadetek na tekmi dosegel Kastrevec, in sicer je bil še drugič najvišji v kazenskem prostoru.

Damjan Bohar
Damjan Bohar FOTO: Damjan Žibert

Državni nogometni prvaki so aktualne pokalne zmagovalce pribili na dno prve lige. Gorica, ki na srečanju ni razočarala, je po štirih krogih naprej brez osvojene točke. Domači trener Ante Šimundža je spet nekoliko premešal enajsterico, Novogoričani so začeli odločno. V 13. minuti jih je šokiral Stephen Makinnwa. Gostje so izvedli kot, žoga je prišla do Makinwe, ki jo je s kolenom poslal v mrežo. V 36. minuti so domači le izenačili. Mitja Viler je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, tam pa je bil Marcos Tavares višji od Alena Jogana in je z glavo žogo poslal v mrežo. Za preobrat je v 40. minuti poskrbel Damjan Bohar. Pripravil je prodor in ob razredčeni gostujoči obrambi prišel do neoviranega strela v levi spodnji kot vratarja Vasje Simčiča. V drugem polčasu so domači stopnjevali pritisk. Igra je večinoma potekala na polovici gostov, ki niso znali povezati igre.

Domžalčani nadaljujejo niz zmag. S četrto zapored, ob tem še niso prejeli zadetka, so ponovili najuspešnejši začetek sezone, in sicer iz sezone 2006/07, ko so nato tudi osvojili naslov prvaka. Izbranci Luke Elsnerja tako ostajajo na vrhu lestvice, medtem ko Velenjčani ostajajo pri le eni zmagi in treh porazih. Nekdanji branilec Domžal Ivan Knezović je zatresel lastno mrežo po strelu Aladina Šišića. Prvo nevarno akcijo v drugem polčasu so izpeljali domači, ko je prosti strel izvedel Senad Jahić, Vidmar pa je žogo usmeril v prečko, od koder se je odbila nazaj v polje. Tudi sicer so nekaj več v teh trenutkih poskušali domači nogometaši, ki so iskali pot do izenačujočega zadetka. V 87. minuti so knapi ostali brez izključenega Denisa Klinarja, ki je zaradi prekrška nad Sašo Aleksandrom Živcem prejel drugi rumeni karton. Obe ekipi sta nato še nekajkrat poskusili s streli, a neuspešno, tako da je zmaga odšla z Domžalčani.

Koprčani so izgubili prvo tekmo v letošnjem DP.
Koprčani so izgubili prvo tekmo v letošnjem DP. FOTO: Damjan Žibert

Celjski izbranci Simona Rožmana so bili konkretnejši tekmec, imeli več priložnosti, strelov in dosegli tudi dva zadetka. Tako so po dveh uvodnih porazih zdaj dosegli še drugo zaporedno zmago, Koprčani pa so po dveh zmagah doživeli prvi poraz. Celjani v uvodu tekme niso bili prav nič slabši tekmec od Koprčanov, celo več, bili so bolj konkretni. Znova je bil razigran Valon Ahmedi, ki je med drugim v 25. minuti s prostega strela z desne strani zadel prečko koprskega gola, enkrat pa meril malce premalo natančno. V 29. minuti pa so gosti povedli, potem ko je nigerijski napadalec Sunny Omoregie po podaji Benjamina Verbiča z leve strani ostal povsem sam pred golom domačih in žogo brez težav z nogo potisnil mimo nemočnega Božidarja Radoševića. Celjani so podvojili prednost že v 50. minuti, ko je po hitrem napadu Omoregie z leve strani podal v sredino na približno 20 metrov, tja je pritekel Bajde in nato matiral Radoševića. V 62. minuti so tudi Koprčani prvič resneje ogrozili celjska vrata, poskus Ivice Guberaca pa je Matic Kotnik ustavil. Debitant Ante Mitrović je po vsega petih minutah igre moral v slačilnico, zaradi udarca Matica Žitka je dobil neposredni rdeči karton. Do konca so Celjani umirili igro, Koprčanom pa ni uspelo izvesti kakšnega resnejšega pritiska.

Luka Koper - Celje 0:2 (0:1)
Rudar Velenje - Domžale 0:1 (0:1)
Maribor - Gorica 2:1 (2:1)
Krka - Zavrč 2:3 (0:3)
Kalcer Radomlje - Olimpija 1:4 (1:1)