Cavani z glavo odločil derbi skupine C in Urugvaju zagotovil prvo mesto

Rio de Janeiro, 25. 06. 2019 08.43 |

Znani so vsi četrtfinalisti letošnje izvedbe južnoameriškega nogometnega prvenstva. V skupini C si je prvo mesto zagotovil Urugvaj, ki je v derbiju skupine z 1 : 0 premagal Čile. Za zmago nad aktualnimi prvaki je edini gol prispeval Edinson Cavani.

Nogometaši Urugvaja so zahvaljujoč zadetku Edinsona Cavanija v 82. minuti tekme proti branilcem naslova južnoameriškega prvenstva, Čilencem, z zmago z 1 : 0 osvojili prvo mesto v skupini C. Tako Ekvador kot Japonska pa sta po remiju (1 : 1) ostala brez izločilnih bojev na Copi Americi.

Na stadionu Maracana v Rio de Janeiru so Urugvajci prehiteli vodilne v skupini, Čilence, in končali prvi del prvenstva s sedmimi točkami, Čilenci so jih zbrali šest.

Edinson Cavani (levo) je v 82. minuti zadel edini gol na tekmi in zagotovil Urugvaju prvo mesto v skupini C. FOTO: AP

Urugvaj se bo v soboto tako na izpadanje v Salvadorju pomeril s Perujem, Čile pa bo obrambo naslova prvaka Južne Amerike in lov na tretjo zaporedno zvezdico nadaljeval v petek v Sao Paulu, ko se bo pomeril s Kolumbijo.

V preostali tekmi skupine C je Shoja Nakajima v belo Horizonteju popeljal Japonce v vodstvo v 15. minuti, a prednost ni dolgo trajala, saj so Ekvadorci 20 minut pozneje preko Angela Mene izenačili. Japonska je tako končala na tretjem mestu skupine C z dvema točkama, prav tako Paragvaj v skupini B. A v četrtfinale je kot najboljša tretjeuvrščena reprezentanca napredoval Paragvaj, zahvaljujoč boljši gol-razliki.