Branilca poskrbela za delitev točk na stadionu Etihad

Manchester, 23. 09. 2012 18.55 |

Derbi 5. kroga angleške nogometne Premier League med Manchester Cityjem in Arsenalom se je na stadionu Etihad končal z rezultatom 1:1. Aktualne angleške prvake je v 40. minuti v vodstvo popeljal branilec Joleon Lescott, za delitev točk pa je v 82. minuti poskrbel Laurent Koscielny.

Nogometaši Manchester Cityja so so med tednom izgubili v prvem krogu Lige prvakov proti Real Madridu, kjer so angleški prvaki dvakrat vodili, na koncu pa jih je pokopal gol Cristiana Ronalda. V konici napada Manchestra je proti londonskemu Arsenalu priložnost pred Argentincem Carlosom Tevezom dobil Bošnjak Edin Džeko.

Nogometaši Arsenala so imeli v prvem polčasu večino časa pobudo na zelenici stadiona Etihad. Razpoložena sta bila predvsem Santi Cazorla in Gervinho, ki pa je bil v zaključku akcij premalo zbran. Pri poskusu Španca Cazorle s prostega strela pa se je izkazal domači vratar Joe Hart. Gostitelji so se prebudili v zadnjih minutah prvega dela igre. David Silva je izvedel kot, v kazenskem prostoru je najvišje skočil branilec Joleon Lescott in s strelom z glavo premagal gostujočega vratarja ter postavil izid polčasa 1:0.

Joleon Lescott je City popeljal v vodstvo z 1:0.
Joleon Lescott je City popeljal v vodstvo z 1:0. FOTO: Reuters
V nadaljevanju so varovanci Roberta Mancinija odločneje začeli in imeli občutno premoč. Argentinec Sergio Agüero je v 50. minuti meril čez gol, samo štiri minute pozneje pa so njegov poskus blokirali gostujoči branilci. Topničarji so odgovorili s hitrim protinapadom, ki ga je slabo zaključil napadalec Slonokoščene obale Gervinho. Domači trener je v konico napada v 66. minuti namesto Džeka poslal Carlosa Teveza. V 80. minuti je imel po podaji Yaye Toureja izjemno priložnost, da zmagovalca odloči Agüero, a se je izkazal vratar Vito Mannone. Že v naslednjem napadu je z močnim strelom od daleč zapretil Cazorla, Hart se je izkazal z odlično obrambo in žogo odbil v kot. Udarec iz kota je izvedel Cazorla, domači branilci so žogo samo odbili do Laurenta Koscielnyja, ki je z natančnim strelom rezultat izenačil na 1:1. V zadnjih minutih obračuna se je izkazal čuvaj mreže topničarjev Italijan Mannone, ki je ubranil atraktivni poskus 'škarjic' Vincent Kompanyja.

+11
Yaya Toure je res izvrsten ,kako zadnje čase preigrava kar čez celo igrišče tako danes kot tudi proti realu praktično žoge mu nemorejo vzeti in tudi izvrstno padaja kaj oa napadalci neznajo izkoristit. Menim da je odlčilen igralec za zmage in uspehe citya. Arsenal pa lahko z tako igro in borbenostjo pride zelo daleč.
Luka Knavs
23. 09. 2012 22.23
+5
Yaya Toure je najboljši igralec citya kapo dol. Ko on ne igra se to takoj pozna in city brez njega je dosti slabši. Barcelona je naredila tako veliko napako ko ga je prodala, da se jim bo še dolgo kolcal po njemu
+14
danes pravi nogometni praznik prvo Lpool MUFC pol pa še Man City Arsenal res to je nogomet to lahko ponudi samo premier liga pa ne pravim da je španska liga slaba!! Gooo Gunners!!
Money Mike
23. 09. 2012 21.35
+17
hehe legende :) arsenal still unbeaten ;)
Luka Knavs
23. 09. 2012 21.27
+11
Dobra tekma, remi prot Cityu je uredu,ampak lahko bi blo bolš, Gervinhja je pa frustrirajoče gledat, usakič k dobi žogo se sprav driblat ko ma na voljo boljše rešitve, potem pa ko nekoga predribla pa ne ve kaj bi z žogo. Diaby tut danes brez idej, zgubil je kar dosti žog in ogrozil vrata, ampak dobro človek po ne vem kolikih letih igra redno, tako da rabi čas da se uigra. Meli smo priložnosti ampak jih je tut City mel, škarice Kompanya in zgrešen zicer Aguera. Zdej pa proti Chelseaju borbeno in upam na 3 točke. Pa še Wilshere bo kmalu začel igrat :)) Komi čakam Cazorla, Wilshere in Arteta
paris86
24. 09. 2012 16.42
+1
to je bla prva tekma ko Gervinho in Diaby nista bla čist prepričljiva ampak letos kažeta res pravo klaso, sploh Diaby je na vseh letošnjih tekmah biu kot nov...tak kot on preigrava ne zna noben drug v Arsenalu :)
+14
bravo arsenal, kot njihov navijač sem zelo ponosen na današnjo tekmo, saj igramo odlično, obramba deluje od razlike od lani in prejšnjih sezon, tako da menim da je prav obramba lahko ta jeziček na tehtnici, ki bo arsenalu letos lahko kaj prinesla. drugače pa navijači arsenala ne moremo biti toliko zadovoljni z remijem kot pristaši šitiya, kajti bili smo boljši nasprotnik, mogoče je k temu da gervinho ni zadel dveh zicerjov botrovala trema in strah pred uspehom proti lanskim prvakom in enormično bogatejšemo klubu-
rambek
23. 09. 2012 20.59
+13
dobra tekma .arsenal ki je prodal nekaj igralcev dulejo dobro in odlično ,zame je boljša ekipa kot lani ko je vse slonelo na rvp-ju in letos imajo bolj kolektivno iin moštveno igro.
JuanMata10
23. 09. 2012 20.58
+11
Dobra tekma čeprav prvi polčas je bil dolgočasen drugi je bil dober končnica tekme pa zelo dobra edino Gerwinhu ni šlo po desni strani dobro pa tisto je tut fejst zgrešu pred golom. Podolski mislim da more igrat špico trenutno namest Girouda, ker ni še v pravi formi. Arsenal zgleda zlo dober trenutno.
+6
Arsenal se zdi zelo močan, United prav tako, me pa zanima kako se bo Chelsea znašel v tekmah z neposrednimi konkurenti za naslov? Kdaj je prva težja tekma za Chelsea(Everton, United, City, Arsenal)?
B40
23. 09. 2012 20.29
+13
Domen61
+7
Takoj naslednji teden je Londonski derbi Chelsea-Arsenal. Za dan pa nisem preprican, ali je sobota ali nedelja.
+1
13.45 je najbolša ura za Arsenal...statistično in tut tak filing mam vedno ko igrajo po zgodnje-popoldanskem vremenu :D
jezek_vse_ve
23. 09. 2012 20.18
+19
Pa naj še kdo reče, da je Wenger slab trener. Kljub temu, da sem za United, pa zdaj že pošteno privoščim naslov Arsenalu. Si predstavljate, da bi Arsenal bil letos prvak? Kako bi se smeju Na$riju pa Van Persiju, k sta rekla, da sta šla zarad lovorik drugam :D res upam, da jim v kratkem rata kej... ;)
Messi1000
23. 09. 2012 20.27
+3
no ja... Nasri je vseeno že osvojil EPL, tako da pomoje ne bi bilo preveč hudo njemu, medtem ko RVPju pa.
rambek
23. 09. 2012 21.41
+8
Nasri in Rvp odlična nogometaša top sta o tem ni dileme samo mislim ,pa da lahko arsenal brez tistih zvezdnikov oz lahko naredi kakšnega zvezdnika iz teh odličnih igralcev pride daleč tudi do nalsova če bodo igrali moštveno pogumno in kolektivno
bigfudge
23. 09. 2012 21.53
-8
zakaj bi se ti smejal van persiju? potem se smejiš unitedu, ekipi ki jo podpiraš?! če navijaš za ene pol prvoščiš naslov sam svojim