Kidričevo, 01. 08. 2012 19.32 |

Nogometaši Luke Koper so vknjižili prvo letošnjo zmago. Po remiju z Mariborom in Triglavom so v zaostalem obračunu prvega kroga državnega prvenstva s 3:0 na Kidričevem premagali Aluminij.

Nogometaši Aluminija so proti Luki Koper v zaostalem dvoboju prvega kroga izgubili še tretjič zapored in so prikovani na dno lestvice, Koprčani pa so se ob dveh remijih in s prvo zmago povzpeli na peto mesto. "Kanarčki" iz Kopra so veliko bolj odločno začeli srečanje in bili gospodarji na igrišču. Kljub terenski pobudi gostov so domačini na začetku imeli nekaj poizkusov oziroma strelov. Poskusili so Denis Topolovec v peti, Tadej Žagar v 13. in Marko Drevenšek v 20. minuti.

Milivoj Bračun
Milivoj Bračun FOTO: Damjan Žibert

Nato pa so na igrišču zagospodarili gosti in vedno bolj ogrožali domačega vratarja Tomaža Murka, ki je dobro posredoval pri strelih Denisa Popovića v 9. in Ivice Guberca v 22. minuti. Štiri minute pozneje je Bojan Đukič oviral Žagarja v svojem kazenskem prostoru. Dišalo je po kazenskem strelu, vendar je sodnik samo zamahnil z roko. Gostje pa so premoč izkoristili v 40. minuti, ko je Matej Pučko dobil na levi strani dobro podajo Davorja Bagariča in zadel v polno ter pred odmorom svoji ekipi zagotovil minimalno prednost. V nadaljevanju srečanja so domači nogometaši zaigrali nekoliko bolje, vendar v zaključku njihovih napadov praktično ni bilo nikogar, ki bi žogo potisnil v mrežo. V 52. minuti so Koprčani dosegli še drugi zadetek, ko je bil po lepi podaji z desne strani Guberaca uspešen Milan Bubalo. Slednji je v samem zaključku srečanja zadel še drugič in tako samo potrdil zasluženo zmago gostov.