Borussia Dortmund s Kamplom do težko pričakovane zmage

Freiburg, 07. 02. 2015 15.59 |

Nogometaši dortmundske Borussie so v 20. krogu Bundeslige gostovali v Freiburgu in se veselili pomembne zmage (0:3). To je bilo za rumeno-črne prva zmaga v drugem delu sezone, slovenski reprezentant Kevin Kampl je igral do 68. minute.

Kevin Kampl na tekmi s Freiburgom.
Kevin Kampl na tekmi s Freiburgom. FOTO: Reuters

Borussia Dortmund je v 20. krogu Bundeslige gostovala v Freiburgu. Borussia že dolgo išče pot iz začelja lestvice in to jim je po tretjem krogu drugega dela sezone le uspelo. Po porazu in remiju so vknjižili polni izkupiček, v Freiburgu so zmagali s 3:0 in na lestvici prehiteli neposrednega tekmeca v boju za obstanek. Dortmund je na 16. mestu, s točko prednosti pred Freiburgom in Stuttgartom, ki sta na zadnjih dveh mestih lestvice. Dortmundu je uslugo naredil tudi münchenski Bayern, ki je v Stuttgartu zmagal z 2:0 (Robben, Alaba), Bavarci so seveda zanesljivo na prvem mestu lestvice.

Trener Jürgen Klopp je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Weidenfeller, Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer, Sahin, Gundogan, Kampl, Kagawa, Reus, Aubameyang. Znova je bil v udarni postavi slovenski reprezentant Kevin Kampl, za njegovo ekipo se je tekma dobro začela, saj je v 9. minuti za vodstvo zadel Marco Reus. To je bil tudi izid polčasa, v drugem delu pa so gostje še povišali vodstvo. v 56. minuti je bil gol dosegel še Pierre-Emerick Aubameyang po podaji Gundogana. V 72. minuti je Aubameyang dosegel še svoj drugi gol, to je bil tudi končni izid tekme. Kampl je igral do 68. minute, namesto njega je v igro vstopil Jakub Blaszczykowski.

Freiburg - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)