Borussia po drami na Westfalnu že hladi šampanjec

Dortmund, 11. 04. 2012 22.30 |

Nogometaši dortmundske Borussie so v derbiju 30. kroga nemške Bundeslige z 1:0 ugnali Bayern München in prednost pred Bavarci štiri tekme pred koncem prvenstva povišali na visokih šest točk.

Robert Lewandowski se je tako razveselil zmagovitega gola.
Robert Lewandowski se je tako razveselil zmagovitega gola. FOTO: Reuters

Obračun vodilnega moštva Bundeslige in prvega zasledovalca je postregel z vsem, kar lahko nogometna igra ponudi. Obe ekipi sta se namreč odločno podali v lov za zmago, v uvodnih minutah pa so bili bliže vodstvu varovanci Jürgna Kloppa. Že v prvi minuti se je Jakub Blaszczykowski nekoliko s strani znašel sam pred vratarjem Manuelom Neuerjem, a je meril mimo gola. Še lepšo priložnost so imeli gostitelji pet minut pozneje, ko je Šindži Kagava lepo podal v sredino do Kevina Großkreutza, ki pa je streljal točno v čuvaja mreže Bayerna. Bavarci so odgovorili preko Tonija Kroosa, ki je z roba kazenskega prostora meril mimo vrat. Do najlepše priložnosti v prvem polčasu so prišli gostitelji, in sicer v 38. minuti. Za nevarnost je poskrbela poljska naveza. Blaszczykowski je lepo zaposlil Roberta Lewandowskega, strel slednjega z glavo pa je ustavila vratnica.

Arjen Robben bo poskušal obračun z Borussio čim prej pozabiti.
Arjen Robben bo poskušal obračun z Borussio čim prej pozabiti. FOTO: Reuters

V drugem polčasu je pobudo prevzel Bayern, a obramba Borussie na čelu z visokoraslima Mattsom Hummelsom in Nevenom Subotićem je bila vseskozi na mestu. V 77. minuti pa eksplozija veselja na nabito polnih tribunah stadiona Westfalen. Po podaji s kota je do strela z roba kazenskega prostora prišel Großkreutz, Lewandowski pa je s peto mojstrsko žogo preusmeril za hrbet Neuerja. Sledila je ofenziva Bavarcev, ki se je (vsaj na videz) obrestovala že sedem minut pozneje. Vratar Roman Weidenfeller je namreč v domačem kazenskem prostoru zrušil Arjena Robbna in sodnik je pokazal na najstrožjo kazen. Odgovornost je prevzel prav Robben, ki pa je streljal izjemno slabo in Weidenfeller je žogo ujel. A drame še ni bilo konec. V prvi minuti sodnikovega nadomestila igralnega časa je namreč Subotić nespretno posredoval in zadel okvir lastnih vrat, za tem pa je nesrečni Robben žogo iz zelo ugodnega položaja poslal visoko prek nebranjenih vrat. Zgolj dobro minuto pozneje se je stresel še okvir gostujočih vrat. Po hitrem protinapadu je žogo mojstrsko spodkopal Lewandowski in le centimetri so ga ločili od drugega gola na tekmi. Zapravljena priložnost za nogometaše iz Dortmunda ni bila usodna in branilci naslova nemških prvakov imajo sedaj pred Bayernom že šest točk naskoka in so tik pred tem, da osmič v zgodovini kluba osvojijo Bundesligo.

Borussia Dortmund – Bayern München 1:0 (0:0)