Borussia brez Kampla 'pogorela' na pokalnem finalu proti Wolfsburgu

Berlin, 30. 05. 2015 21.12 |

V finalu nemškega pokalnega tekmovanja sta se na olimpijskem stadionu v Berlinu pomerila Borussia Dortmund in Wolfsburg. Trener Borussie Jürgen Klopp se je poslovil s porazom, saj je pokalno lovoriko osvojil Wolfsburg (3:1).

Wolfsburg je v 16 minutah dosegel tri gole.
Wolfsburg je v 16 minutah dosegel tri gole. FOTO: Reuters

Dortmundska Borussia je po sezoni v Bundesligi, kjer je zaostala za pričakovanji, želela dober rezultat iztržiti v pokalnem tekmovanju. Rumeno-črni so se prebili v pokalni finale, kjer so se na olimpijskem stadionu v Berlinu pomerili z Wolfsburgom. Tudi Jürgen Klopp, trener Borussie, ki po sezoni zapušča moštvo, se je želel posloviti v stilu. A se Borussii tako kot v nemškem prvenstvu tudi v zaključku pokalnega tekmovanja ni izšlo po načrtih.

Borussia, kjer je zaradi kazni manjkal slovenski reprezentant Kevin Kampl, je sicer dobro začela finalni obračun, kajti že v 5. minuti je gol dosegel Pierre-Emerick Aubameyang. A nadaljevanje tekme ni bilo več tako dobro za rumeno-črne, Wolfsburg je z golo Luiza Gustava v 22. minuti izenačil, nato pa dosegel še dva zaporedna gola za visoko vodstvo s 3:1 še v prvem polčasu. Najprej je v 33. minuti prvo vodstvo zeleno-belim zagotovil Kevin de Bruyne, le pet minut zatem pa je gol dodal še Bas Dost. V pičlih 16 minutah so preobrnili izid in dosegli tri gole. V drugem polčasu sta mreži mirovali in Wolfsburg se je veselil pokalne zmage za sezono 2014/2015 in prve pokalne lovorike v klubski zgodovini.

Borussia Dortmund - Wolfsburg 1:3 (1:3)