Borussia napredovala s 'petardo', Verbič izključen ob slovesu Köbenhavna

Dortmund, 06. 08. 2015 19.40 |

S povratnimi tekmami je zaključen 3. krog kvalifikacij za nogometno Ligo Evropa in v naslednjem krogu bosta nastopila le dva Slovenca. Napredovala je Borussia Dortmund Kevina Kampla, saj so rumeno-črni zmagali s 5:0, ter Standard Liege Martina Mileca. Köbenhavn je izpadel, Benjamin Verbič pa je dobil rdeči karton v drugem polčasu.

Danski Köbenhavn je imel lepo prednost pred povratno tekmo proti češkemu Jabloncu, saj je zmagal v gosteh (0:1), gol pa je dosegel Celjan Benjamin Verbič. A se na povratni tekmi ni odvilo po željah Dancev, saj je Jablonec zmagal z 2:3 in napredoval, Verbič pa je moral z igrišča v 64. minuti, ko je dobil direktni rdeči karton.

Podobno je imela Borussia Dortmund minimalno prednost pred povratno tekmo na domačem stadionu. Rumeno-črni so v Celovcu premagali Wolfsburger (0:1), na povratni tekmi pa golov v prvem polčasu ni bilo. Gostitelji so bili boljši tekmec in imeli kopico priložnosti, a niso bili uspešni. A so nato strelsko nadoknadili v drugem polčasu, ko so dosegli vseh pet golov. V48. minuti je bil uspešen Marco Reus, drugega je dodal Aubameyang, nato pa je "hat-trick" dosegel Mikhitaryan. Kevin Kampl ni dobil priložnosti za igro, Tadej Trdina pa je za goste igral od 67. minute.

Za Debrecen je od 77. minute igral Rene Mihelič, vendar je njegovo moštvo izpadlo, boljši je bil Rosenborg, ki je dobil obe tekmi. Martin Milec je odigral vseh 90 minut za Standard Liege, ki je izločil sarajevski Željezničar. Izpadla je ciprska Omonia, kjer Andraža Kirma ni bilo v postavi, enako usodo je doživel Istanbul Rajka Rotmana, ki ga tudi ni bilo v postavi.

Žreb parov 4. kroga kvalifikacij za Ligo Evropa bo v petek.