Bolivijski nogometaši do zmage s 3:1 proti Paragvaju

La Paz, 10. 06. 2012 08.33 |

Nogometaši Bolivije so v južnoameriških kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2014 s 3:1 premagali Paragvaj in prišli do prve zmage na poti do SP, ki ga bo gostila Brazilija.

Pablo Escobar je za Bolivijo dosegel dva gola.
Pablo Escobar je za Bolivijo dosegel dva gola. FOTO: Reuters

Za bolivijsko izbrano vrsto sta zadela Pablo Escobar, ki je bil uspešen dvakrat, in Alcides Pena, na drugi strani pa se je med strelce vpisal Christian Riveros.

Pena je svoje moštvo popeljal v vodstvo v 10. minuti, ko je stresel mrežo iz 15 metrov. V 70. in 80. minuti je zadel Escobar, ki je sicer rojen v Paragvaju, in ko je vse kazalo na visoko zmago Bolivijcev, je v 82. minuti zadel še Riveros in postavil končni rezultat srečanja. "Bolivija je odigrala svojo najboljšo tekmo, kljub temu da smo uporabili nekaj novih igralcev. Da smo zadeli prvi, je bil ključ pri nadzorovanju tekme," je dogajanje na tekmi opisal selektor Bolivije Gustavo Quinteros.

Čile po zmagi nad Venezuelo na vrh kvalifikacij za SP

Nogometaši Čila so v 6. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2014 z 2:0 premagali Venezuelo in se povzpeli na vrh prvenstvene lestvice. Za 12 točko na šesti tekmi so Čilenci morali počakati vse do konca tekme. Najprej je v 85. minuti zadel Matias Fernandez, Charles Aranguiz pa je končni rezultat postavil v sodnikovem podaljšku rednega dela.