Blohin: Navijači nas spodbujajo le, ko zmagujemo ...

Doneck, 16. 06. 2012 10.40 |

Selektor ukrajinske nogometne reprezentance Oleg Blohin je bil po petkovi tekmi gostiteljev evropskega prvenstva s Francozi in porazu z 0:2 razočaran tudi zaradi navijačev, ki so ob koncu tekme žvižgali njegovim izbrancem.

Oleg Blohin
Oleg Blohin FOTO: Reuters

Vzdušje na drugi tekmi Ukrajine v Donjecku je bilo povsem drugačno kot ob premieri te države na EP, ko je v Kijevu pred petimi dnevi premagala Švedsko. "Navijači so nas spodbujali, ko smo zmagovali. Ko smo izgubljali, so se takoj obrnili proti nam. Pravi navijači bi nas podprli tudi v težkih trenutkih," je bil jezen Oleg Blohin. Ukrajinci so bili proti tehnično in taktično boljšim Francozom v drugem polčasu v izrazito podrejenem položaju, po prejetih zadetkih pa se je nezadovoljstvo navijačev še stopnjevalo in ob koncu tekme so morali domači nogometaši poslušati koncert žvižgov. Blohin je poudaril, da ima reprezentanca še vedno možnosti za nadaljevanje EP, ter dodal: "Fantje so se potrudili po najboljših močeh. Če že hočejo koga izžvižgati, naj žvižgajo meni."