Birsa: Pomembno je, da smo zmagali

Milano, 19. 09. 2013 10.32 |

Valter Birsa je v dresu AC Milana odigral prve minute na tekmi lige prvakov. Rdeče-črni so z 2:0 premagali Celtic iz Glasgowa, trener rdeče-črnih Allegri pa je slovenskega reprezentanta zamenjal v drugem polčasu.

Valter Birsa je začel v prvi enajsterici AC Milana.
Valter Birsa je začel v prvi enajsterici AC Milana. FOTO: Reuters

Valter Birsa je na tekmi prvega kroga skupine H lige prvakov začel v udarni enajsterici Milana, ni pa odigral vseh 90 minut, trener Massimilano Allegri se je odločil za menjavo, v 63. minuti je moral slovenski reprezentant mesto prepustiti Urbyju Emanuelsonu. Milančani so proti škotskemu Celticu slavili z 2:0, gola so dosegli v končnici tekme, ko Birse ni bilo več na zelenici stadiona San Siro. V 82. minuti je Milan prišel do vodilnega zadetka, avtogol Emilia Izaguirreja je pomenil vodstvo z 1:0, le štiri minute kasneje je zmago rdeče-črnih potrdil Sulley Muntari.

Birsa, nekdanji igralec Torina in Genoe, je po tekmi za Milanovo televizijsko postajo dejal: "Pomembno je bilo, da smo zmagali. Na tem položaju sem se dobro znašel, čeprav so oni igrali zelo zaprto pred svojim golom. Najbolj pomembno je, da smo poiskali pot do zmage." Italijanski časnik Gazzetta dello Sport je Birsi prisodil oceno 5, v oceni pa so med drugim zapisali, "da je tekmo dobro začel, vendar ne glede na izkušnje z reprezentanco morda še ni pripravljen za ligo prvakov, čaka ga čas privajanja," najvišjo oceno na tekmi je dobil Milanov Philippe Mexes (6,5).