Birsa in Iličić v polno, Juve začel s porazom

Firence, 23. 08. 2015 22.38 |

Slovenski nogometaši v tujih ligah so letošnjo sezono začeli izvrstno. V prvem krogu italijanskega državnega prvenstva sta se izkazala tudi Valter Birsa in Josip Iličić, ki sta po enkrat zatresla mrežo nasprotnika. Juve sezono začel s porazom proti Udineseju (0:1).

Josip Iličić (zadaj levo) ostaja vroč v dresu Fiorentine.
Josip Iličić (zadaj levo) ostaja vroč v dresu Fiorentine. FOTO: Reuters

Valter Birsa je zabil v 60. minuti za vodstvo Chieva z 2:1, zmago gostov nad Empolijem pa je v 64. minuti potrdil podajalec pri golu slovenskega reprezentanta Alberto Paloschi. Boštjan Cesar je za Chievo odigral celo tekmo, strelec Birsa pa je iz igre odšel tri minute pred iztekom rednega dela. Sezono je dobro pričel še en slovenski reprezentant, in sicer Josip Iličić, ki je na domači tekmi Fiorentine proti AC Milanu zabil drugi zadetek vijoličastih iz enajstmetrovke, še pred tem pa mu je lepo priložnost ubranil gostujoči vratar Diego Lopez. Iličić je zelenico zapustil v 67. minuti, velja pa dodati še to, da so gostje, ki jih vodi nekdanji trener Fiorentine Siniša Mihajlović, od 36. minute dalje igrali brez izključenega Rodriga Elyja.

Aktualni prvak Juventus je sezono začel s presenetljivim domačim porazom proti Udineseju. Gostje so slavili po golu Cyrila Thereauja, ki je v 78. minuti matiral vratarja Gianliugija Buffona.