Bezjaku dvoboj z Matavžem v ligi Evropa

Ljubljana, 19. 09. 2013 22.02 |

S tekmami 1. kroga se je začel skupinski del nogometne lige Evropa, v kateri letos ob Mariboru nastopajo kar številni slovenski igralci. Najuspešnejši je bil Roman Bezjak, ki je k zmagi Ludogorca v Eindhovnu z 2:0 proti PSV zabil vodilni zadetek.

V skupini B sta si nasproti stala slovenska napadalca Tim Matavž v dresu PSV iz Eindhovna in Roman Bezjak v majici Ludgorca Razgrada. Uspešnejši je bil slednji. Ne le da je zmagal z 2:0, Bezjak se je v 60. minuti tudi vpisal med strelce, ko je s 30 metrov kaznoval napako vratarja. Bezjak je bil na igrišču do 82. minute, dobil je tudi rumen karton, Matavž, čigar streli tokrat niso bili natančni, pa je igral vseh 90 minut. V tej skupini je doma izgubil tudi zagrebški Dinamo proti Černomorcu iz Odese z 1:2.

Tim Matavž
Tim Matavž FOTO: Reuters

Znova je bil v ospredju tudi slovenski reprezentančni vezist Kevin Kampl, ki je s Salzburgom v skupini C gostil Elfsborg in ga premagal s 4:0. Kampl je tekmo začel v prvi postavi (igral je do 72. minute) in podal pri prvem zadetku Avstrijcev. Dosegel ga je Alan v 36. minuti. Tik pred koncem polčasa so domači podvojili prednost, potem ko je Jonathan Soriano uspešno izvedel najstrožjo kazen. Isti igralec je v 69. in 79. minuti dokončno odločil tekmo.

Tekmo je igrala tudi Fiorentina, pri kateri pa Josipa Iličića ni bilo v postavi. Italijani so sicer v skupini E s 3:0 odpravili Pacos Ferreiro.

Prav tako ni bilo v postavi varšavske Legie Marka Šulerja. Poljaki so sicer v skupini J v Rimu izgubili proti Laziu z 0:1. V skupini I je hrvaška Rijeka, ki jo vodi slovenski strateg Matjaž Kek, brez pomoči Matije Škarabota (ki ga ni bilo v postavi) visoko izgubila v gosteh pri Vitorii Gumiaraes z 0:4. Šerif Tiraspol Mirala Samardžića, ki je odigral celo tekmo, pa je v skupini K remiziral z Anži Mahačkalo (0:0).

V skupini D je Maribor klonil pred Rubinom iz Kazana z 2:5, Zulte-Waregem in Wigan pa sta se razšla brez zadetkov.