Split, 11. 03. 2017 18.50 |

Na velikem hrvaškem derbiju med Hajdukom in Rijeko zmagovalca ni bilo. Že 130. jadranski derbi se je končal z remijem, točko pa je Rijeki po vodstvu Hajduka zagotovil slovenski napadalec Roman Bezjak.

Rijeka je pod vodstvom slovenskega trenerja Matjaža Keka osvojila pomembno točko v boju za naslov državnega prvaka. Riječani so gostovali na Poljudu pri Hajduku, že 130. jadranski derbi pa se je končal brez zmagovalca. Rijeka ostaja vodilno moštvo hrvaškega državnega prvenstva z 62 točkami, drugi je zagreški Dinamo, ki jih ima štiri manj (58). Hajduk je povedel v 31. minuti, gol je dosegel Barry Hamza, v drugem polčasu pa je izenačil slovenski napadalec v vrstah Rijeke Roman Bezjak. Lepo je zadel iz enajstmetrovke za končnih 1:1 v 81. minuti. Kek je Rijeko vodil že na 16. jadranskih derbijih in še ni izgubil, Rijeka pa ostaja še neporažena v hrvaškem prvenstvu.

Hajduk - Rijeka 1:1 (1:0)