Berić z dvema goloma pokopal Kamplov Salzburg

Salzburg, 14. 12. 2014 18.43 |

Derbi 19. kroga avstrijske Bundeslige je bil zanimiv tudi za slovenske ljubitelje nogometa. V Salzburgu sta se namreč udarila domači Red Bull, za katerega blesti Kevin Kampl in Rapid z Dunaja Roberta Berića. Uspešnejši je bil slednji, saj je dosegel oba gola za zmago z 2:1. Odločilnega v 94. minuti!

Robert Berić je pokopal Kevina Kampla in soigralce.
Robert Berić je pokopal Kevina Kampla in soigralce. FOTO: Damjan Žibert

Vodilno moštvo avstrijske nogometne lige Salzburg je na domačem terenu doživelo boleč poraz. Z 2:1 je bil boljši dunajski Rapid, v majici katerega je blestel Robert Berić. Nekdanji napadalec Maribora je dosegel oba gola ter razžalostil Kevina Kampla in druščino. Slovenski zvezdnik Salzburga ni bil tako razpoložen kot na zadnji tekmi proti Astri, ko je dosegel dva gola in prispeval še spektakularno asistenco s peto. Gostitelji so sicer od 24. minute igrali z igralcem manj, saj je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Andre Silva.

Nogometaši iz avstrijske prestolnice so številčno prednost izkoristili šele v 80. minuti, ko je bil natančen prav slovenski reprezentant Berić. Salzburgu je uspelo izenačiti zgolj štiri minute pozneje. S strelom z roba kazenskega prostora je bil uspešen Marcel Sabitzer. A to ni bilo dovolj za točko gostiteljev. Globoko v sodnikovem nadomestilu igralnega časa, natančneje v četrti minuti, je po podaji Floriana Kainza svoj drugi gol na tekmi dosegel Berić in Rapidu prinesel pomembno zmago v boju za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Napadalec iz Krškega se je z dvema goloma utrdil na drugem mestu lestvice strelcev avstrijske lige.

Kljub porazu Salzburg z 38 točkami še naprej vodi, Rapid je z 29 na četrtem mestu. Pred njim sta s točko več še Altach in WAC.

Salzburg – Rapid Dunaj 1:2 (0:0)