Bayern zgodovinsko sezono kronal s pokalno lovoriko

Berlin, 01. 06. 2013 21.02 |

Münchenski Bayern je z osvojitvijo nemškega pokala postavil piko na i zgodovinski sezoni. Bavarci so osvojili, kot edini klub v Nemčiji, trojček lovorik v sezoni. V finalu nemškega pokalnega tekmovanja so s 3:2 premagali Stuttgart.

Slavje Bavarcev ob osvojitvi tretje lovorike v sezoni.
Slavje Bavarcev ob osvojitvi tretje lovorike v sezoni. FOTO: Reuters
Bavarski stroj, kot so poimenovali münchenski Bayern zaradi izjemne sezone, melje naprej in varovanci trenerja Juppa Heynckesa so z novo zmago postavili piko na i izjemni sezoni. Bavarci so v na Olimpijskem stadionu v Berlinu v finalu nemškega pokalnega tekmovanja s 3:2 premagali Stuttgart in osvojili že tretjo lovoriko v sezoni. To je nov nemški rekord, saj dosedaj še ni bilo nemškega nogometnega kluba, ki bi sestavil takšno serijo uspehov. Bayern je osvojil naslov nemškega državnega prvaka, nato je pokoril konkurenco v Ligi prvakov, na koncu pa je v svoje vitrine dodal še pokalno lovoriko. Bavarsko moštvo je postalo šele sedmo moštvo v Evropi, ki jim je uspel takšen zgodovinski podvig. Heynckes, ki se poslavlja, zamenjal ga bo Španec Pep Guardiola, pušča izjemno bogato zapuščino, obenem pa je šele tretji v zgodovini nemškega nogometa, ki je pokalno lovoriko osvojil kot trener in igralec.

Finalni pokalna tekma je bila zelo dinamična, Bayern pa si je do sredine drugega polčasa priigral vodstvo s 3:0. V 37. minuti je Thomas Müller uspešno izvedel enajstmetrovko, kar je bil edini gol v prvem polčasu, nato pa je dva gola dosegel Mario Gomez. Prvega v 48., drugega pa v 61. minuti za vodstvo s 3:0, a se Stuttgart ni predal. Dvakrat je vratarja Neuerja premagal Martin Harnik, najprej v 71. minuti, v 80. minuti pa še v drugo za znižanje izida na 3:2. Gol prednosti je zadostoval Bayernu, ki je vzdržal do konca in se veselil pokalne zmage.

Münchenski Bayern je osvojil tudi nemški pokal.
Münchenski Bayern je osvojil tudi nemški pokal. FOTO: Reuters

Bayern München - Stuttgart 3:2 (1:0)
Müller (37., 11-m), Gomez (48., 61.); Harnik (71., 80.)

+4
gomezova zadnja tekma v bayernu,zabil je 2 gola in še enkrat dokazal da je rojen golgejter.žal mi je da gomez odhaja,ampak roko na srce,ne paše v ta sistem bayerna.
denis525
02. 06. 2013 13.59
+5
Gomez ne odhaja. Ne piši na pamet. Že nekaj let igra v Bayernu in potem pišeš da ne paše v sistem Bayerna. Haha, kakšne imaš
Matic Sorn
02. 06. 2013 15.39
+0
uradno še ni da odhaja, so pa čedali bolj pogoste govorice da je na izhodnih vratih.. tut kot je napisu - ne paše najbolj v ta sistem. Zato se Bayern ozira za Lewandovskim, ki je tip napadalca ki lahko sprejme žogo, ma tehniko in zna vodt žogo - Gomez pa je klasična 9ka, pospravla odpitke v gol. Bayern pa rab napadalca ki si šanso lohk tut sam zrihta in sodeluje v obrambi ter jo sprejme tut na sredini če je treba. Približek temu je Mandžukič, njegova izboljšana verzija pa Lewandovski.
Alen Uršnik
02. 06. 2013 17.49
+1
Mandžukič samo pomaga v obrambi, tako da ne piši da si sam naredi priložnost. Vse gole ko da jih da iz podaje, edino kar je res je pa da pomaga v obrambi. Pa tisto da gomez odhaja je čedalje bolj verjetna možnost da gre v Chealse. Tut na neki chealsea strani sm bral da si tut navijači želijo gomeza v chealsa.Bral sem tudi da če bi šla cavani in gomez v chealsea bi imeli postavo z dvema napadalcema prbližno kot jo ima United
hari983
02. 06. 2013 11.11
+5
Abadonis
02. 06. 2013 11.10
+7
Bravo nasi in koncno smo dokazali kam spadamo. Kar se tekme tice, so nam zopet uprizorili dramaticen konec a veselje je zato se slajse. Letos so bili brez konkurence oz. sanjsko izpeljana sezona. Kar se pa Jupa tice pa ne bluzite tja v tri dni. Lepo je bilo povedano da se je hotel upokojiti po tej sezoni zato je bil Bayern primoran na vrat na nos iskati zamenjavo. Nihce si takrat tudi v sanjah ni upal napovedati taksnega konca sezone. Uli je lepo dejal da bi naceloma ga lahko prepricali se za eno sezono vec pa zal ne. Ampak nacin delovanja kluba je tak da gradi na dolgi rok. Ja vsem nam je tezko za Jupom in bi si ga zeleli se naprej. Upamo pa na najboljse z Guardiolo. Ce pa bo Jup z kaksnim drugim klubom podpisal na daljsi rok pa bo glede na svoje izjave pljunil v skledo samemu sebi....tako da pustimo se presenetit in MIA SAN MIA
+13
bayern je pokazal kako močna ekipa je zdaj pa še prihaja mario gotze,rober levandovski in pep guardiola
reno
02. 06. 2013 08.38
+31
Uzivajte navijaci Bayerna tako kot smo mi navijaci Barcelone! Bayern letos popolnoma zasluzeno zadnja 3 leta so kazali, da imajo potencial za kaj takega. Meni osebno zal, da sta se letos Bayern in Barcelona srecala v najbolj neugodnem trenutku za Barcelono ceprav mislim, da v vsakem primeru bi sel Bayern naprej vendar lahko bi bila bolj tesna bitka med tem dvema.