Bayern zacelil rane po izpadu iz Lige prvakov s četrtim zaporednim naslovom Bundeslige

Ingolstadt, 07. 05. 2016 17.20 |

Nogometaši Bayerna, ki so med tednom izpadli v polfinalu Lige prvakov proti Oblakovem Atleticu, so še četrtič zapovrstjo in tretjič pod vodstvom Pepa Guardiole postali nemški državni prvaki, potem ko so v 33., predzadnjem krogu Bundeslige slavili na gostovanju v Ingolstadtu (2:1). Druga Borussia Dortmund izgubila v Frankfurtu (0:1).

Lewandowski je prispeval oba zadetka za zmago Bayerna.
Lewandowski je prispeval oba zadetka za zmago Bayerna. FOTO: AP

Bayern je na gostovanju v Ingolstadtu prišel do zadetka po slabe četrt ure igre, potem ko je sodnik Florian Meyer po padcu Francka Riberyja ob domnevnem prekršku Marvina Matipa v kazenskem prostoru hitro pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je uspešno izvedel poljski napadalec Robert Lewandowski (1:0). Prav ta je povišal vodstvo Bavarcev na 2:0 v 32. minuti tekme, potem ko je lepo utekel v prazen prostor in izkoristil iznajdljivo podajo Xabija Alonsa. Domači čuvaj mreže Ramazan Ozcan je ob natančnem strelu Poljaka le nemočno pospremil pot žoge v njegovo mrežo. Na 1:2 je še pred iztekom prvega polčasa iz enajstmetrovke znižal Moritz Hartmann. Meyer je na belo točko pokazal ob prekršku Xabija Alonsa prav nad Hartmannom. V drugem polčasu zadetkov ni bilo in ostalo je pri zmagi Bayerna, ki ima pred zadnjim krogom pred drugouvrščenim moštvom neulovljivih osem točk prednosti.

Drugouvrščena Borussia Dortmund je izgubila na gostovanju pri Eintrachtu. V Frankfurtu je za zmago domačinov je v 14. minuti tekme poskrbel Stefan Aigner. Po zmagi Bayerna in porazu Borussie je zdaj jasno, da so novi stari prvaki Münchnčani, Dortmundčani pa bodo zaključili na drugem mestu. Tretje mesto bo na koncu pripadlo Bayerju Kevina Kampla, ki je v 33. krogu moral priznati premoč Borussii Mönchengladbach.