München, 14. 02. 2015 20.45 |

Nemški nogometni navdušenci so v 21. krogu Bundeslige lahko uživali v predstavi münchenskega Bayerna – Hamburgerju SV je zabil osem golov – in predvsem Bayerja in Wolfsburga, kjer so videli izenačen obračun in kar devet golov.

• Vrhunci dvoboja Bayern München - Hamburger SV
    01:22
    Vrhunci dvoboja Bayern München - Hamburger SV
  • Vrhunci dvoboja Bayer Leverkusen - Wolfsburg
    01:20
    Vrhunci dvoboja Bayer Leverkusen - Wolfsburg

Navijači nemškega nogometnega velikana Bayern Münchna so v sobotnih popoldanskih urah, na stadionu Allianz Arena, zares uživali v predstavi svojih ljubljencev. Čeprav jim je v goste prišel Hamburger SV, prav nihče na stadionu ni pričakoval takšnega debakla gostov iz pristaniškega mesta. A stroj Pepa Guardiole je očitno prebrodil rezultatsko krizo, ki je nastopila po zimskem premoru.

Arjen Robben
Arjen Robben FOTO: Reuters
Arjen Robben in druščina so namreč tekmecu nasuli kar osem golov. Thomas Müller (2x), Mario Götze (2x), Arjen Robben (2x), Robert Lewandowski in Franck Ribery so poslali okroglo usnje za hrbet Jaroslava Drobnyja in dosegli najvišjo zmago v letošnji sezoni.

V Leverkusnu jih je padlo devet
Še bolj 'nora', predvsem zelo izenačena tekma pa se je odvijala na BayArena v Leverkusnu. Gledalci so v prvih 30 minutah uživali v predstavi gostov iz Wolfsburga – vodstvo s 3:0 sta jim zagotovila Bas Bost (2x) in Naldo - , nato pa so se prebudili domačini. Z goloma Heung-Min Sona so se jim približali na 2:3, Nizozemec Bost pa je njihov nalet prekinil z golom. A sledila sta še dva v režiji farmacevtov (Min Son in Karim Bellarabi). V 72. minuti je bil izid tako poravnan na 4:4, gostitelji pa so zaradi drugega rumenega kartona Emirja Spahića, dvoboj zaključili z igralcem manj na zelenici. To je izkoristil izjemni Bas Bost, ki je z golom v 90. minuti, zabil za zmago Wolfsburga.