Šok za Barcelono ob porazu na domači tekmi proti Malagi

Barcelona, 21. 02. 2015 17.04 |

Barcelona je v 24. kolu španske lige gostila Malago. Katalonska zasedba je bila v vlogi favorita in Enriquejevi varovanci so "lovili" 12. zaporedno zmago v vseh tekmovanjih. A je Barcelona pokazala slabo igro, gostje so se veselili presenetljive zmage (0:1), edini gol je padel še v sedmi minuti.

Barcelona je bila v zadnjem obdobju v dobri formi, nizala je zmage, v vseh tekmovanjih jih je zabeležila 11 zaporednih, ter je bila v vlogi favorita na domačem stadionu Camp Nou. To je bilo očitno tudi iz stanja na lestvici La lige, pred tekmo je imela Barca 21 točk prednosti. Malaga je na zadnjih dveh tekmah izgubila, poleg tega je Malaga izgubila zadnjih 12 tekem v La Ligi, ki jih je odigrala na Barceloninem domačem "dvorišču", nazadnje pa je Barco premagala davnega leta 2003. A vsake serije je enkrat konec in Malaga je pripravila prvovrstno presenečenje z zmago 1:0.

"Darilo" Danija Alvesa v prvem polčasu

Trener Luis Enrique je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Bravo, Alves, Pique, Mathieu, Alba, Rafinha, Busquets, Iniesta, Messi, Suarez, Neymar. A se tekma ni začela razpletati po željah domačih igralcev in navijačev. Za šok je že v 7. minuti poskrbel Juanmi Jimenez, ki je povedel goste v vodstvo. Za "darilo" pa je poskrbel kar Dani Alves, ki je slabo vrnil žogo vratarju, Juanmi je bil dovolj hiter, da je ujel žogo pred vratarjem Bravom, ga preigral in dosegel gol. Barcelona ni našla pravega recepta za igro, v nadaljevanju bi lahko Malaga celo povišala vodstvo v 33. minuti, a se je izkazal Bravo po strelu Juanmija, podobno je bilo po strelu z glavo Horte v 36. minuti. Po prvem polčasu vodstvo gostov in domači so potrebovali veliko boljši polčas, da preobrnejo potek dogodkov proti andaluzijskemu moštvu.

Malaga nazadnje premagala Barco leta 2003

A Barcelona je bila tudi v drugem polčasu brezidejna in precej nemočna. Enrique je v igro poslal Pedra, Rakitića in Mascherana, a to ni pretirano vplivalo na igro. Zadnji je v sodnikovem podaljšku zapretil Suarez, a je vratar Malage Kameni žogo zadržal brez večjih težav. Ob zadnjem sodnikovem žvižgu je ostalo pri 1:0 za Malago, Barcelona pa vseeno ostaja na drugem mestu ligaške lestvice.

+0
No, ja. Prvi polčas sicer dominirajo, a sodnik je tudi en čuden tič. Slabo, oz. zelo slabo sodi.
Ka pa mislis
22. 02. 2015 22.27
-2
Trend01
22. 02. 2015 22.36
+0
Tale sistem z dvema v špici (močna sredina) mnogo bolje deluje kot tisti 4-3-3. Ronaldo in Benz imata več prostora. Tudi Bale in Isco na drugi strani na krilih "uletavata". A žal zato manj Marcelo in Carvajal.
unclub
22. 02. 2015 20.07
+1
HEJ LJUDJE, PA TO JE ŠPORT. ČE KDO ŽIVI OD ŠPANSKEGA NOGOMETA SE MU PA OPRAVIČUJEM. NAJ SE SEKIRA
-1
Več ali manj je že, doma Real ne pušča točk, tako da bodo 4 točke prednosti več kot dovolj tudi če kiksajo.
+4
v zadnjih treh tekmah real ni znal razviti igre proti elchea,zato je prehitro,da bi vpisovali tocke!
geoid
22. 02. 2015 19.49
+1
saj je na rabi razvit ... če prvi zadane, kar je v fusbalu možno tudi čist slučajno (smo videli malago:), je lahko več kot dovolj. tudi njim se lahko polopi, če ne gre oz. se jim to kr pogosto. s fortuno carlotom malih tekem ne izgubljajo pogosto ... plus tega, da je pa real tudi favorit in več ali manj vedno priviligiran.
Felipao
22. 02. 2015 20.10
Najbrž bo tekma več ali manj potekala tako kot proti Schalkeju, Real najbrž ne bo briljiral bo pa slej kot prej zabil vodilini gol po kakšni napaki obrambe in to bo to.
Mojebesedesozakon
22. 02. 2015 17.41
+3
Sem danes gledal posnetek. Me zanima, kako bi PRAVI navijači Barce in nogometa komentirali, prekršek ki ga je storil Alba na koncu tekme, če bi to storil Pepe ali pa kakšen drug Realovec. Bil bi vse, le človek ne.
Nauders
22. 02. 2015 18.05
+3
bolj ogabnega prekrška pa še ne, kot mali otrok se grebe za žogo, za rumeni karton takoj !!!
7strel
-1
res bi si zaslužil morda rumen karton ker če pogledaš iz vseh perspektiv je alba bol kot ne brcal žogo... je pa res da je vmes zadel tudi igralca.... se mi zdi da bi bil rdeči karton malce prestrogo glede na to da bolj brcal zogo kot njega... še enkrat si poglej posnetek iz vseh perspektiv
geoid
22. 02. 2015 19.54
+3
to je bilo za rumenga in nič več ... sedaj se to napihuje. če bi bil pa izključen, pa za tekmo tudi ne bi imelo vpliva. zadnja minuta. in kako tako potezo je v fusbalu za videt vsaki teden, ampak iz barce se bo pač delalo slonjo muho :))) se samo čaka, in ker se to redko dočaka, se seveda ob prvi priložnosti to čim bolj napihuje ... sodnik bi moral pokazat rumenga, rdečege ...?? Najprej bi moral piskat roko ležečega! do nadaljne grobosti, ki je še svet ni videl LOL, mogoče sploh ne bi prišlo! in pepe v tem kontekstu? Kot da bi primerjali Messija in Rudonjo, kdo jih več zabije.
User513426
22. 02. 2015 20.09
+0
z tako igro tud če bi ga izključu v prvi minuti ne bi blo nič narobe. tako albo kot neymarja za tsita štarta po izgubljeni žogi
+1
Upam, da pobegnemo na +4. Sicer je še daleč do konca prvenstva, a potrebujemo še dva kiksa Barcelone, pa bo prvenstvo naše. Upam, da City premaga Barcelono z dvemi zadetki razlike. Šele potem bo povratna tekma resnično zanimiva. HALA MADRID
7strel
22. 02. 2015 18.07
+3
city nemore premagat barce z dvema goloma razlike enostavno ni mogoce boš videl kaksna je azlika med top spanskimi ekipami in top angleskimi ekipami ;)
geoid
22. 02. 2015 20.03
-2
7..., žal se motiš ... city se špara in pripravlja na to tekmo ne samo zadnji mesec, ampak že leta. spet proti barci in spet je tudi bil v skupini z bayernom. proti tiki taki so se še bolj izpilili. pa tudi, city je prvak lige, ki je veliko opevana kot najboljša. je tudi klub, ki je poln keša ... težje v 1/8 finala ne more bit, če končaš kot prvi v skupini! tako, da barco čaka hud test. in sumim, da se bo tokrat tehnica nagnila na cityjevo stran. če pa slučajno ne, pa bo barca še bolj ranljiva v nadaljevanju LP ... 1/8 finala LP ji bo vzel veliko energije.
Goooooooool!!!
22. 02. 2015 15.19
+4
če ne,pique potem alba zdaj je pač alves na vrsti..... nevem al je enrique stavil na malago mogoče
promejc
22. 02. 2015 15.18
+2
no dobr barca je zgubila 2 domačo tekmo .... ampak to ni pomembno v torek jo čaka pomemben obračun z citiyem... upam da bodo zmagali .... drgač je pa še tekma na camp nou ..... (:
+16
nevreden komentar navijaca. raje upaj, da tvoji formo dvignejo in da gledamo super messija in ronalda cim dlje!
Trend01
22. 02. 2015 15.13
+9
Brez besed na to. Katastrofa kaj se mora v tvoji glavi dogajati.
+11
>3BARCELONA>3, sramota od navijača, res! Vsaj sliko briši, antišportnik!!!! Hvala bogu, da nismo vsi navijači takšni, kot ti!!
Crazy13
22. 02. 2015 17.09
+4
No vsaj en, ki je direkt povedal kaj misli in pokazal kako ga boli, ko sta Real in Ronaldo boljša ;)
+3
Ne maram Ronalda zaradi njegovega ega, je pa vseeno vrhunski nogometaš ( Messi prav tako) in zadnja stvar na svetu je, da komurkoli privoščiš poškodbo. In kdor to nekomu želi, nima vse poštimano v glavi.
geoid
22. 02. 2015 20.11
+2
glavno orožje baletk skozi leta guardiole je bilo ustvarjanje negativnega klišeja o barcinih navijačih (otroci, gloryhunterji ...), kar je pač logično glede na frustracije, ki jih je ob uspehih barce doživljal beli klub. druga jim ob lastnih porazih ni ostalo. in kdo lahko dokaže, da to ni tudi to? saj se lahko vsak registrira pod nikom barca in piše neumnosti, ter tako dosega potrjevanje nekih umetnih negativnih ožigosanj o celotni skupini ... to ni navijač barce. to je trol. to je dejstvo! vse drugo samo predvidevanja.
User513426
22. 02. 2015 20.12
>3BARCELONA>3: a si že bil na pregeldu glave
MaunelNeuer
22. 02. 2015 22.39
barcelona, sram naj te bo, malo se morš zamislit sam nad sabo, anika13 to ni človek
darkangel31
22. 02. 2015 15.02
-3
strategcarloancelotti povedi danes realovce k zmagi da dobijo froci farcelone zivcni zlom