Jokohama, 15. 12. 2011 14.52 |

M.J./STA/M.F.
37

Nogometaši Barcelone so se pridružili brazilskemu Santosu v finalu klubskega svetovnega prvenstva.

Barca se je brez težav uvrstila v finale klubskega SP.
Barca se je brez težav uvrstila v finale klubskega SP. FOTO: Reuters

Katalonci so v polfinalu proti katarskemu Al Saddu zmagali s 4:0, med strelce pa so se vpisali Adriano (25., 43.), Seydou Keita (64.) in Maxwell (81). Adriano je Barcelono popeljal v vodstvo v 25. minuti, potem ko katarski vratar Mohamed Saqr ni ujel podaje soigralca Nadirja Belhadja, Brazilec pa je izkoristil priložnost in zatresel mrežo. Adriano je vodstvo podvojil v 43. minuti, ko je zadel z roba kazenskega prostora. Argentinski zvezdnik Lionel Messi je pripravil vse potrebno za tretji zadetek, po podaji pa je Malijec Keita vodstvo še povišal. Končni rezultat tekme je postavil Maxwell. Kljub visoki zmagi in uvrstitvi v finale pa so v taboru Barcelone zaskrbljeni zaradi poškodbe španskega reprezentančnega napadalca Ville, ki je nekaj minut pred koncem prvega polčasa utrpel zlom leve noge. Villo so že prepeljali v bolnišnico, kjer bodo opravili še dodatne preiskave, kako dolgo bo odsoten, pa še ni znano. V sredo so si finale zagotovili nogometaši Santosa, ki so v Tojoti premagali domačo Kašivo s 3:1 (2:0). Za Brazilce so zadeli Neymar (19.), Borges (24.) in Danilo (63.), za Japonce pa je bil uspešen Hiroki Sakai (54.). Finale med Barcelono in Santosom ter obračun za tretje mesto med Al Saddom in Kašivo bo na sporedu v nedeljo.