Barcelona, 06. 05. 2015 21.46 |

Nogometaši Barcelone so na prvi tekmi polfinala lige prvakov na stadionu Camp Nou s 3:0 ugnali Bayern iz Münchna. Tekmo je odločil odlični Lionel Messi, ki je dosegel prva dva gola in podal za tretjega Neymarju.

Že obeti pred povratkom Pepa Guardiole na Camp Nou za njegovo moštvo niso bili dobri. Strateg Bayerna namreč ni mogel računati na poškodovane Arjena Robbna, Francka Riberyja, Davida Alabo, Holgerja Badstuberja … Katalonci so hitro prevzeli pobudo in si že v samem uvodu tekme priigrali nekaj zelo zrelih priložnosti. V 12. minuti je po podaji Lionela Messija sam proti Manuelu Neuerju stekel v zadnjem času strelsko zelo razpoloženi Luis Suarez, a trenutno najboljši vratar na svetu je poskus Urugvajcu ubranil. Zgolj tri minute pozneje je do strele z neposredne bližine prišel Neymar, brazilskemu napadalcu pa je veselje s posredovanjem v zadnjem trenutku preprečil rojak Rafinha.

Nato so prvič na tekmi zapretili tudi gostje. Borbeni Thomas Müller je prišel do žoge na desni strani, natančno podal v sredino, kjer 'zamaskirani' Robert Lewandowski ni dobro zadel žoge in zgrešil gol. V 27. minuti je po podaji s kota do strela z glavo prišel Suarez, ki je meril nekoliko previsoko. Ob koncu 39. minute je še enkrat zablestel Nauer. Andres Iniesta je lepo dvignil žogo čez obrambo Bayerna do osamljenega Danija Alvesa, a tudi on je moral priznati premoč razpoloženemu čuvaju mreže Bavarcev.

Lionel Messi je s tem strelom prvič ugnal Manuela Neuerja.
Lionel Messi je s tem strelom prvič ugnal Manuela Neuerja. FOTO: Reuters

V drugem polčasu je tempu na Camp Nouu krepko padel. Pravih priložnosti praktično ni bilo. Takoj na začetku drugega dela je sicer imel Bayern prosti strel z zelo ugodnega položaja, a je Xabi Alonso meril točno v živi zid. Na drugi strani sta bila nevarna predvsem Neymar in Messi, ki pa sta bila v zaključkih akcij nenatančna. V 77. minuti pa je Barcelona povedla praktično iz ničesar. Juan Bernat je izgubil žogo, v zelo nevarnem območju, Alves je podal do Messija, ki je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora ugnal sicer odličnega Neuerja. Zgolj tri minute pozneje je argentinski čarodej udaril še drugič. Najprej je mojstrsko preigral Jeroma Boatenga, nato pa prefinjeno žogo dvignil čez vratarja Bayerna. V izdihljajih tekme je po podaji Messija ob soočenju iz oči v oči Neuerja ugnal še Neymar in Kataloncem zagotovil visoko zmago.

Barcelona si je tako priigrala lepo prednost pred povratno tekmo na Allianz in lahko počasi že pogleduje proti velikemu finalu, ki bo v Berlinu.

-13
Barcelonini navijači pač ne razumejo da je Bayern oslabljen. Kje je bila barca predlani ko ni blo Messija? 4-0 al 3-0? Isto je letos, samo da letos ni ne Riberyja, ne Robbna in še posebej ga pogrešam, ni Alabe. Pa vi res mislite da ste najjači ko obrnete Boatenga ko se obrača v kazenskemu ko čevapčič na žaru pa pade? Prvi gol je bil res lep, Bernat je res slabo igral. Tretji gol čista budalija. Pep je hotu rešit nastalo situacijo z menjavo in prestavit igro v napadalno. 2 gola bi še lahko vrnili samo 3...če ga Bayern v Areni da v prvih 15ih minutah je še vse odprto. Kkrkoli, pričakoval sem zmago 2-0 barcelone že zato ker igra doma in ker jih nam polovica fali, samo kaj bo v Areni sam bog ve. Kot navijač Bayerna upam na najboljše. Če ne pa drugo leto spet... Itak smo vedno najmanj v polfinalu :D
lovetheworld
07. 05. 2015 23.09
+12
Uff komi čakam da zaigra Bayern z polno paro v napadu, ena napakca in kontra napad MSN-ja, potem pa samo še nina nana ;)
geoid
08. 05. 2015 14.41
+4
mi čist lepo razumemo, da je Bayern bil oslabljen. Ob tistih 4:0 bavarci niste!!! Tito in Abidal!!! to ni bil samo manjko v igri in brez trenerja, ampak čisti psihološki udarec! Barca je bila v tistem času v šoku in več kot zrela za blamažo. Plus tega je pa še Franz B. sredino igrišča v Muenchnu zalil v vidno močvirje, da je žoga tekla počasi. Plus tega, so pa bili vsi trije prvi goli neregularni (faul, ofsajd, faul). Tako, da takrat Messi še zdaleč ni bil edina težava Barce. Pa se je takrat večina delala norca, 7up ipd. Ni še sicer odločeno, ampak ste pa dobili focn že nazaj! Zasluženo!
geoid
08. 05. 2015 14.50
+3
Bayern pa vseeno ni padel v čisto oslabljenost! Še vedno imajo trenerja, ki je top of the top. Lanski izkušnja jih je naredila bolj zrele in so se konsolidirali. Sedaj so samo še taki igralci, ki trenerju 100% verjamejo. Lewandowski je že sam po sebi igralec, ki odloča tekme, golgeter najvišjega kakovostnega razreda. In če mu dodaš še imena, kot so Mueller, Goetze, Thiago, izkušeni Lahm, Šweini, Alonso, Neuer, Boateng, in nekaj mladih, ki so že dobivali šanso, izgovori niso več tako upravičeni. Bayern ni padel v poškodbe tik pred tekmo, ampak so imeli čas, da se pripravijo. In v taki postavi oz. še slabši funkcionirajo že nekaj časa in so v Nemčiji v taki zasedbi postali spet z naskokom prvaki.
+14
Messi najboljši nogometaš kar jih je kdaj hodilo po zemlji...iz vesolja je prišlo sporočilo, da Messi ni zemljan in da spada med nezemljane. Med zemljo in vesoljem je prišlo do kreganja. Kakorkol že, meni je vseeno, naj se sami zmenijo, zame najboljši oz. najjači na zemlji in v vesolju! Visca el Barca & Leo Messi !!!
Felipao
07. 05. 2015 17.52
+12
Messi 2+1 - Bayern 0, tako bi lahko povzel tekmo. Izgledalo je, kot da se je odločil stvari vzeti v svoje roke in zabiti dva gola, s tako lahkoto je včeraj potopil Bayern. Če bi Suarez, Alves in Neymar uspeli po asistencah zadeti že prej bi Bayern najbrž lahko fasal tudi petardo, ampak nič ne de, Messi je še vedno daleč najboljši od vseh, ki so kdaj igrali nogomet. Se pa ko gledam dribiing pri drugem golu spomnim neumnosti, ki so jih nekateri trosili še nekaj let nazaj, da Messiju samo zapreš levo stran in ne more nič… Boateng je poskusil ravno to in pristal na hrbtu :) Po mojem bo še kar nekaj časa imel nočne more, ko bo videl Messija na televiziji hahaha.
derek angelus
07. 05. 2015 15.49
-28
butast clanek .dva gola je lani ramos dal pa ni blo tejk poskodovanih..lahko mu lessi sam kopacke puce
GuzutiHrzantes
07. 05. 2015 17.15
+13
ti si pa zgleda res nekje močno z glavo udaril....bogi si veš.
DELTA22
07. 05. 2015 15.26
+18
Barca zasluženo! Razlika med Bayernom in Barco je Messi!
+7
to je bila zelo zelo naporna tekma za barco..... komaj da je premgala odlični bayern. Čestitke LEO MESSIJU ZA 2 ZADETKA 1 ASISTENTA KAPO DOL!!!!!! MESSI JE BOG!!!!!!
07. 05. 2015 15.48
-21
Seni Selmani 1
07. 05. 2015 14.07
+18
Cestitke Barci, Messi pac ze ime ti vse pove. Skoda za robbna in riberya bi blo vsaj malo drugace iz strani Bayerna ampak dobro smo igrali do 77'. Guardiola ni nic kriv, ce ne morejo 5 igralcev Bayerna ustavit Messija. Upam da letos Barca dobi LP navijam za njih. Se vidimo naslednjo sezono. Mia San Mia
07. 05. 2015 17.17
+7
evo ...komentar na mestu...bravo. povedal resnico.
geoid
08. 05. 2015 14.52
predvsem robben bi znal mešat štrene? Precej se pa pozablja na Alabo, igralca, ki si ga želijo vsi drugi velikani in je Alaba že bil v teh izločilnih bojih LP v preteklosti velik joker Bayerna.
kvapato
07. 05. 2015 12.05
+11
ejga... a je tist boateng ze ustou... a sekr lezi tm u 16 metrcu... pa to...
FrancRodeVKristusu
07. 05. 2015 11.50
+19
MESSI!!!! Kakšen privilegij imamo, da lahko gledamo njegove mojstrovine.... O njem in njegovih čarovnijah bomo pripovedovali še našim vnukom!!!!!
promejc
+13
STIRNJAM SE S TABO FRANCRODEVKRISTUSU messi je čarovnik ali bog!!!!
kvaternik
07. 05. 2015 11.40
+20
Toliko navdušuje ta velemojster, da enostavno zmankuje nasprotnikov. Človek ne ve več na kateri portal bi se še obrnil, da z užitkom prebiraš hvalospeve. Ko gledaš te velemojstrovine Messija, se sprašuješ, ali je to možno, ali je videno resnica, ali virtualnost. Temu božanstvu, dokler bo še na terenu, ne bi smel nihče odvzeti zlate žoge, tudi če igra samo pol sezone.
ledr
+11
In potem pride Dr. Stare in slovenski glas gre Ronaldu???? Katastrofa!!!
KiNgKoNg
07. 05. 2015 17.14
+9
geoid
08. 05. 2015 14.55
-3
stare obožuje Ronalda! in da da glas njemu še ni tako sporno, je pa sporno to, kot je napisal Kingkong. Čeprav Cavani je top igralec, in je letos v LP igral super za PSG, v konkurenci Messi je pa še vedno daleč zadaj.
pompa
07. 05. 2015 10.53
+29
konec je debat o tem kdo je boljši Messi-Ronaldo.Fant ni s tega planeta niti Maradona ni zmogel tega.Vesel sem ,da ga lahko občudujem v živo.
dajno
07. 05. 2015 14.54
+5
JbmTiMt
07. 05. 2015 10.34
+27
messi dokazal da je genij v brcanju zoge.
Popeye
07. 05. 2015 10.06
+16
Nekateri tukaj pišete, da bi se lahko končalo tudi drugače. Seveda, ampak Bayern je le enkrat streljal med okvirje vrat, pa še takrat je bila to odbita žoga. Če ne streljaš na gol, ne moreš dati gola. Nemci so imeli še srečo.
Symbolic
07. 05. 2015 10.36
+25
Statistika (po goaldotcom-u): Vsi streli: Barca 15, Bayern 8, streli v okvir 8:0...
mmickica
07. 05. 2015 10.39
+30
Nekateri morajo pač vedno podcenjevati rezultat, ki ga doseže Barca - smo že navajeni...!
Goooooooool!!!
07. 05. 2015 10.01
+22
težka a zaslužena zmaga... se vidimo v finalu Juventus
fghfhfhfhf
-27
sanjaj sanjač...v finalu bo real madrid...
?UMBUS
07. 05. 2015 09.25
-17
Mesi svaka čas,To lahko samo ti narediš.ALI MISLIM SAMO U BARCI.Posebej pohvala SUDNIKU.
Štanjkol
07. 05. 2015 09.50
-4
+12
tudi z Argentino igrati v finalu sp ni mačji kašelj.... pa še tri šanse je imel, da bi ga odločil pa se pač ni izšlo... no ni še prepozno zanj,tudi pri 31. letih za to nebo prestar, ali?
Flamee
07. 05. 2015 09.24
+53
Vse čestitke Barceloni za zmago, kakšna predstava res, če ne bi Neuer branil kot je, bi bilo vsaj 5:0. Messi ponovno pokazal kdo mora vzeti stvari v svoje roke in pokazati nekaj mojstrovin. Glavni krivec je pa mislim da Bernat, saj je kakor sem jaz zasledil priigral dva zadetka. Najprej v 77. minuti, v 93. minuti je brezglavo rinil v napad in ponovno izgubil žogo, ki je prinesla tretji zadetek. Lahko vi govorite, da bi Bayern zmagal, če bi imel polno postavo. Ampak kokr rečejo balkanci: bi malo sutra. Proti taki Barci enostavno ne bi zmagali. Je pa se včeraj pokazalo še nekaj: Bayern lahko nemške klube tolče po 5,6:0, ko pa pride do močnejšega kluba ala Barca letos, Real lansko leto, je pa takoj konec. Messi pa je še enkrat pokazal, da letos mu zlata žoga ne uide. Barca realno ne bi smela zapravit 3 gole prednosti na povratni tekmi, medtem pa pričakujem tudi zmago Reala na Bernabeu proti Juventusu. Upajmo na dober razplet. Sam kot navijač Real Madrida lahko povem, da Barca s tako igro osvaja Ligo prvakov letos brez težav. Še enkrat, čestitke Barceloni in navijači; uživajte v veselju, saj ste si ga zaslužili. P.S: navijači ostalih klub, bodite spoštljivi do navijačev nasprotnih klubov, ne se zmerjat med sabo, komentirajte tekme kot se spodobi. Hala Madrid.