Barca le z enim iz tria MSN gladko napredovala v pokalu

Barcelona, 13. 01. 2016 23.00 |

Na sporedu so bile štiri povratne tekme drugega kroga španskega kraljevega pokala. Ob izključitvi madridskega Reala je v vlogi favorita Barcelona, ki se je zanesljivo uvrstila v naslednji krog. Na povratni tekmi z Espanyolom je zmagala z 0:2.

Na stadionu Cornella-El-Prat je pri "sosedih" gostovala Barcelona na povratni tekmi osmine finala španskega kraljevega pokala. Katalonci so si že na prvi tekmi priigrali visoko prednost, na stadionu Camp Nou so zmagali s 4:1 in si na stežaj odprli vrata v nadaljevanje. To je bilo tretje srečanje moštev iz Barcelone v nekaj dneh, predvsem prvo pokalni dvoboj je pred dnevi dvignil veliko prahu zaradi grobe igre Espanyola, Luis Suarez pa je bil celo kaznovan z dvema tekmama prepovedi, sodnik je na tekmi pokazal kar 20 rumenih in dva rdeča kartona.

Trener Luis Enrique je tudi zaradi tega in visoke prednosti iz prve tekme malce premešal zasedbo in na igrišče poslal naslednjo enajsterico: Ter Stegen, Alves, Mascherano, Vermaelen, Mathieu, Sergi Roberto, Rakitić, Arda, Vidal, Messi, Munir.  Od slovite napadalne trojice MSN je bil v udarni postavi le Leo Messi, Neymar je ostal na klopi, Suarez pa je kot omenjeno kaznovan.

V prvem polčasu so gledalci videli le en gol, mrežo Espanyola je zatresel 20-letni Munir El Haddadi po Messijevi podaji v 32. minuti. V drugem polčasu so gostje zanesljivo obdržali vodstvo in ga povišali na 0:2 v 88. minuti. Strelec je bil znova El Haddadi, kar je bil tudi končni izid, v četrtfinale se je uvrstila Barca s skupnim izidom 6:1

Napredovali so še Celta Vigo, Athletic Bilbao in Las Palmas.

+2
to je bila daleč najbolj dolgočasna tekma kar sem jih gledal zadnje čase.Zakaj?Ker igralcem Espanyola ni bilo važno nič drugega kot zadeti po nogah nekoga iz Barcelone.Drugi polčas je bil sploh dolgočasen.Igralci Barcelone so si samo podajali žogo in sploh niso napadali.Samo čakali so na konec tekme.Sploh pa je bila smešna že postava Barcelone z Ardo in Munirjem v napadu.Pa ne zaradi igralcev ampak ker tako nikoli več ne bodo igrali.Ko so sredi drugega polčasa dali v igro še dva obrambna igralca in je bil menjan Sergi Roberto sem vedel,da samo še čakajo konec tekme.Sramota je bila ta tekma za tak klub kot je Espany ol.
mmickica
14. 01. 2016 21.23
+4
Še dobro, da ni igral Pique! Ravno sem brala, da so espanyolovi navijači, če jim sploh lahko tako rečemo, prinesli na tribune svinjsko glavo, da bi jo vrgli v Piqueja. Zraven tega so imeli vse polno źaljivih transparentov, med drugim je na enem pisalo, da je Schakira od vseh... Igralci jih seveda s svojo umazano pretepaško igro k temu le vzpodbujajo.
ledr
14. 01. 2016 15.01
+12
Čudi me, če trener med polčasom ni zamenjal Messija, da bi ga vsaj malo zaščitil pred temi "Madridskimi" divjaki iz Barcelone?
SigourneyWeaver
14. 01. 2016 13.42
+10
Real Madrid in Atletico uradno dobila kazen nakupovanja igralcev, isto kot je imela Barca. Lahko kupujejo v tem mesecu, nato pa naslednja 2 prestopna roka ne.
ledr
14. 01. 2016 14.59
+0
Kaka je te to kazen?? Zdaj še lahko kupijo vse kar si želijo potem pač en prestopni rok ne??? To je norčevanje iz "kazni" in iz ostalih klubov...
vectron
14. 01. 2016 10.44
+20
Ne vem zakaj se po tekmi dodatno ne kaznujejo igralci, razen Suareza recimo...ta Ceicedo si zasluži najmanj 3 tekme...ni mi jasno tudi zakaj taka namerna grobost proti Messiju
Symbolic
14. 01. 2016 11.23
+19
Po tisti šansi 1 na1 s TerStegnom, kamera ga pokaže v krupnem planu: ubijalski pogled Caiceda namenjen TerStegnu! Ni čudno, da mu je pozneje hotel zobje zbit!
CR7HALAMADRID
14. 01. 2016 12.30
-12
Symbolic ne seri zgleduj se po trend1 kj pametnga napis ce ze po cele dneve kle visiš zobje zbit hahhahhaah
Symbolic
14. 01. 2016 14.26
+10
Kako pravite? Da so Real -fani kulturni? Seveda... zlasti CR7krneki vodi na tem seznamu... Pa še to: skrbi o tem kdo "visi kle"... Kaj naj rečem: booogi !
Symbolic
14. 01. 2016 16.38
+6
Saj ne moreš primitivci zamerit... Samo bi ga vprašal: če je gledal tekmo, kaj misli, zakaj je Ter Stegen čepe na kolenih preverjal z golo roko, če ima vse zobe? Tisti, ki je tekmo gledal je to videl... Drugač pa na splošno: napad na vratarja je najbolj nesramen dokaz nemoči napadalca!
rambek
14. 01. 2016 09.42
+7
90% gola pripesemu messiju. Ce bi munir spet zapravil skoraj nemogoce bi bil se na vecjem plazu kritik.
Symbolic
14. 01. 2016 10.21
+10
Svoj čas sem napisal, da bi bolj prav bilo, če bi se tudi asistentu pripisovali procenti zadetka... Saj to ni enostavno, žal, praktično neizvedljivo zaradi subjektivnosti... Mogoče bi šlo, recimo takole:10 asistenc = 1 zadetek...Prav je pa tudi, da se asistence štejejo kot posebna kategorija... So pa tudi primeri pri katerih je asistent 95 ali več %-ov zaslužen za zadetek...
Hammurabi
14. 01. 2016 10.34
+5
Symbolic
14. 01. 2016 09.36
+14
Messijeva globinska podaja skoraj s centra igrišča... pa še sreča, da jo je Munir realiziral... Za Barco je dobro, da se je Munir "zbudil", samo ne vem, ali je to bil le preblisk, ali dvig samozavesti... Bomo že videli kako bo naprej... Sicer: a je bil ta 2. gol ofsajd? Meni se je tako zdelo, nisem pa prepričan... Spet smo bili priče nešportnim potezam Espanyola... Diop je prisilno "počival" zaradi rdečega, nič hudega za Espanyol: zamenjal ga je (po grobostih) Caicedo! Ter Stegnu je skoraj zob izbil in se je močno trudil, da bi Messija spravil z igrišča... Če je bila to "filozofija" trenerja, rečem samo: sramota, to ni nogomet!
rambek
14. 01. 2016 09.41
+9
Dejansko se ni zbudil enostavno priloznosti 1vs1 mlras zadeti..
Symbolic
14. 01. 2016 10.00
+2
Logika pravi: ja - moraš zadeti... Dejansko pa smo že videli nešteto primerov, da se tudi iz takšne pozicije ne zadane... Mali se je lepo "otreso" vratarja... reko bi: dokaj rutinirano... Kaj pa drugi "tup-in" zadetek? Ofsajd?
mmickica
14. 01. 2016 15.41
+4
Jaz sem tudi videla ofsajd, ampak nihče od sodnikov ni niti trznil.
modelx
14. 01. 2016 09.01
+18
take podaje, kot jo je naredil messi pri prvem golu, jokica ni zmožna, pa naj živi milijardo let.