Zmagovalna recepta: Barcelona štirikrat, Real Madrid dvakrat v polno

Barcelona, 08. 04. 2015 20.28 |

V 30. krogu španske nogometne lige je Barcelona gostila Almerio in uspešno opravila "domačo" nalogo in vknjižila nove tri točke in obdržala vodilni položaj na lestvici La Lige (4:0). Dva gola je dosegel Suarez. Madridski Real je tekmo proti Rayu Vallecanu v svojo korist odločil v petih minutah drugega polčasa, gola sta dosegla Ronaldo in Rodriguez.

Vodilno moštvo španske lige Barcelona je na stadionu Camp Nou gostila Almerio, ekipo, ki je na repu ligaške lestvice in se bori za obstanek. Trener domačih Luis Enrique je na igrišče poslal naslednjo postavo: Bravo, Alves, Bartra, Mascherano, Adriano, Sergi Roberto, Xavi, Rakitić, Messi, Suarez, Pedro. Strateg Kataloncev se je odločil za nekaj sprememb v zasdebi glede na zadnjo tekmo, na klopi je pustil nekaj igralcev, ki sicer začenjajo tekme. Na klopi so bili tako Jeremy Mathieu, Gerard Pique, Rafinha, Andres Iniesta in Neymar, manjkala sta poškodovani Jordi Alba in kaznovani Sergio Busquets.

Barcelona je upravičila vlogo favorita, navijači so na prvi gol čakali do 33. minute, ko je bil v samostojni akciji uspešen Leo Messi. Argentinec je prodrl v kazenski prostor in nato z natančnim strelom zadel daljši vratarjev kot za vodstvo z 1:0. To je bil izid prvega polčasa, v drugem pa je za povišanje vodstva poskrbel Suarez. V 55. minuti je močno ustrelil, vratar Julian se je dotaknil žoge, a je strel končal pod prečko. V 75. minuti je Bartra po strelu z glavo zadel za 3:0, piko na i visoki zmagi pa je s svojim drugim golom v sodnikovem podaljšku postavil Suraez. Barcelona je brez večjih težav ubranila prvo mesto na lestvici do naslednjega kroga.

Leo Messi
Leo Messi FOTO: Reuters

Real odločil tekmo v drugem polčasu

Madridski Real je gostoval pri Rayu Vallecanu. Trener Carlo Ancelotti je poslal na igrišče naslednjo enajsterico:
Casillas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Modrić, Kroos, Rodriguez, Bale, Benzema, Ronaldo. V prvem polčasu sta obe moštvi zabeležili po nekaj zrelih priložnosti, a se mreži nista zatresli. Tudi v drugem polčasu Real ni bil tako prepričljiv kot na zadnji prvenstveni tekmi, ko so tekmecu "nasuli" kar devet golov. Rayo Vallecano je prikazal dobro in borbeno igro, a ni bil nagrajen z golom, njihovo usodo je zapečatil Cristiano Ronaldo. Portugalec je sicer najprej v 51. minuti dobil rumeni karton zaradi simuliranja ob padcu v kazenskem prostoru, zato pa je zvezdnik galaktikov "udaril" v 68. minuti po lepem prodoru Carvajala in podaji v kazenskem prostoru za vodstvo z 0:1. Končni izid za zmago Reala je v 73. minuti postavil Kolumbijec James Rodriguez z natančnim strelom v spodnji kot Alvarezovega gola, ki je bil brez moči.

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo FOTO: Reuters

Izida:
Barcelona - Almeria 4:0 (1:0)
Messi (33.), Suarez (55., 93.), Bartra (75.)

Rayo Vallecano - Real Madrid 0:2 (0:0)
Ronaldo (68.), Rodriguez (73.)

KOMENTARJI (312)

Ledo44
09. 04. 2015 16.42
+0
Končno so začeli sodniki talat kartone največjemu simulantu v zgodovini nogometa ...in kako se pritožujejo v Realčiču, da jim ni bil dosojen penal...naj si malo pogledajo samo kakšen penal so dobili proti Celti. Sramota nad sramotami je ta Real, toliko izmišljenih penalov kot so oni dobili ga ni kluba na svetu, zdaj pa nekaj kokodakajo čez sodnike....Barci ni bilo dosojeno še pa še penalov letos, pa ni ni nobeden zganjal štale....pa še kot zanimivost komisija je zavrnila pritožbo Reala in ugotovila, da je šlo za simuliranje Portugalskega simulanta in mu kartona niso izbrisali
stoyan1994
09. 04. 2015 18.09
-4
alien8potnik
09. 04. 2015 18.41
-4
hej, ti. kako kaj neymar, busquets ... tudi suarez? kako kaj vaši fantje simulantje? ronaldo je proti prvima dvema pionirček, kar se simuliranja tiče.
fihner
09. 04. 2015 18.46
+1
fihner
09. 04. 2015 19.03
+2
Ledo44, vsaka ti čast, že dolgo nisem bral tako objektivnega komentarja, kot tokrat! A kaj, ko se najdejo lešinarji, ki popljuvajo še tisto, kar je res! Še enkrat bravo, lp.
Marko28S
09. 04. 2015 22.48
-1
Kaj je s tabo ledo??? kaj ma veze včerajšni očiten penal z prejšnimi simuliranji Ronalda??? Gleda se tekma po tekmo ne pa preteklost tekem! In komisija NE MORE še zavrnit pritožbe, ker je bila včeraj komaj tekma!!
+2
Antonio Quin grški filmski igralec je bil med vsemi igralci eden n ajgrših igralcev , ampak bil je zelo priljubljen med ženkim spolom ..Za njih je bila njegova moškost nad lepoto . Tako je Ronaldo samo en veliki narcisoid in si halko svojo lepoto shrani v garderobno omaro .
Symbolic
10. 04. 2015 09.04
+1
Kakšen Antonio: Anthony Quinn (Zorba the Greek)...
09. 04. 2015 16.11
-2
čista faušija vas najeda, ker cr lahko igra tako krilnega kot centralnega napadalca. jp - cr7 & cr9;)
+2
smešno, kaj vse pišete. cr čaka podajo ...ja, in? a pri barci pa ne bi leteli predložki pred go, če bi tak strelec, kot je ronaldo, čakal, da zabije. absurdni komentarji, res. menda vse ekipe tega sveta delajo na tem, da dajo čim več golov in jih čim manj prejmejo. res ste strokovnjaki, sami "smartiči". no, hejterji ste. zato pa kvasite vse žive neumnosti, ko je treba obdelati ronalda. ker messi pa ne podaja neyu in suarezu ... a, ne? eh, kje pa.
TheMatrix1
09. 04. 2015 22.50
+3
Ni potrebno podajat messiju, sej sam gre pa zabije, kaj ti še vedno ni jasno? al si pa res alien, ronaldu če ne gre v igri bo simuliral v kazenskem da dobi penal in ti praviš tem dober...mwaaahahah
SajmnSays
09. 04. 2015 14.58
+3
Če Cr7 nebi tolk izsiljeval s simuliranjem bi reko legenda..tak pa
09. 04. 2015 16.12
-1
včeraj ni prav nič simuliral. bil je prekršek za penal and njim. kako šele simulira neymar, pa bousquets .... zato .... ne bi o tem raje.
-2
egidij73
10. 04. 2015 07.49
+0
Včeraj ni simuliral je pa on napravil grob prekršek .
bizgecc
+0
CR je spet na petih metrih čakal podajo ...boknedaj da mu nebi podajali....
kim llsung
09. 04. 2015 15.22
+5
In kaj naj bi pocel??podas stroju in imas gol...tako poteka nogomet...
MaunelNeuer
09. 04. 2015 16.50
-2
ka pa če messiju ne bi podajali? bi dal kak gol? pomoje da ne
Marko28S
Hahahaha pa eni ste res sramota da sploh sonce sije po vas!
MaunelNeuer
10. 04. 2015 03.45
egidij73
10. 04. 2015 07.50
+2
Messi večina svojih i golov doseže brez asistenc drugih. Kar pa ne velja za Ronalda .
+2
WeberGraz, sam si neki zapolni, Messi je bog za ronalda. Ampak da je Manchester City nudil keš v gotovini 300 000 000€ sam za messija, a z klubom se bodo dogovorili za ceno. In veš kaj je najboljš blo, da je jih je zavrnil, to ti pa vse pove kdo je najjači. sej imaš tudi intervju
MaunelNeuer
10. 04. 2015 03.47
-3
za nekatere je bog za nekatere ni, ponudbo cityja je zavrnil zato, ker on se znajde samo v barci, drugje bi mrzel bil, sej vidmo v repki
09. 04. 2015 14.32
-2
Nehajte se kregat. Zdaj pa grem na trening. Do začetka treninga se mi bo čokolino ravno prav polegel, da mi ne bo spet slabo. večno vaš
Bravo7
09. 04. 2015 14.14
+0
nekaj pa ne razumem Barca v soboto prvi polčas igrala katastrofalno u drugem polčasu prevladovala in zabila gol pa ni noben govoril o nezasluženi zmagi Barce,Real učeraj katastrofalen prvi polčas v drugem je zabil 2 gola in je kar naenkrat zmaga ne zaslužena povejte mi zakaj si učeri Real ni zaslužil zmage pač Rayo je odigral do 60. minute vrhunsko tekmo ampak potem je zmanjkalo moči in je Real zabil 2 gola tko da ne vem zakaj je nezaslužena zmaga če zabiješ 2 gola
Felipao
09. 04. 2015 15.43
-3
To je bolj odziv na vse slavospeve po zmagi nad Granado med vikendom. Dobro se spomnim, kako sem bil skupaj še z nekaterimi popljuvan, ko sem dejal, da je Real tako visoko zmagal bolj zaradi slabe Granade kot pa zaradi dobre forme. Včeraj se je proti Rayu to lepo videlo - klub s sredine lestvice jih je celo nadigral v prvem polčasu.
09. 04. 2015 16.13
+2
joj, no .... celta pa je vas nadigrala pretežni del tekme. svašta.
09. 04. 2015 16.14
+0
granada vas je pa celo premagala ... zato, plz, no, umirite se že.
JAMES23
09. 04. 2015 14.07
+4
ronaldo spremenil slog igre..........na eni tekmi ne zahteva več 1 -11m.ampak kar 2-11m.tako da če že mora kdo igrati za "beli balet"potem naj bo to baletka kristina..........
Felipao
09. 04. 2015 13.58
+12
Glavno da je Rayo včeraj dal pravo nogometno lekcijo Realu, najdražji ekipi na svetu.
09. 04. 2015 14.34
-2
Felipao
09. 04. 2015 15.46
+3
Ronaldo bo dobil še dodatno lekcijo, grozi mu kazen zaradi neprimernih gest po doseženem golu.
egidij73
10. 04. 2015 08.49
+2
Rayo je Realu povzročil kar veliko težav in jih v določenih trenukih celo osmešil . Rayo si je proti Realu zaslužil najmanj točko, če ne v eč . Vendar Real kot Real ima veliko sreče , da se izvleče in neugodne situacije . Saj tokrat brez pomoči sodnikov.
-1
Pridi v Kočevje, poišči Boruta....predsednika moto kluba Kočevje in se najdeva. Lahko Big-Star.....tam imamo sestanke. Prinesi svoj fris in tisto, kar mi imaš baje za povedati. Se vidimo
+1
A na piknik pa niste hoteli, pili bi pa ga ;)
09. 04. 2015 16.15
+2
borut, nič ne pomaga. pravica je spet "pravično" razsodila;))) ni jim pomoči, ej, res jim ni.
09. 04. 2015 16.22
-1
alien dosti ti lajaš okoli...a piješ kaj vmes ...ker moraš met hudičevo suha usta
minotauro9
10. 04. 2015 12.21
+1
no borut ti ki si tak pametren pa mas motor pa se usedi nanj pa pripelji do ptuja,je lepo vreme,pa ne bit prehitro pameten da se nes opeko,lajavec
darkangel31
09. 04. 2015 12.14
-20
glavno da ima real najbolsega igralca v vesolju ronalda ostalo so nepomembne sitnice ...koga dejansko briga utajevalec davko lessi kot otroke barcelone
lookaaa
09. 04. 2015 12.34
+9
tebe, ker ga tako kot pretirani feni barce skozi omenjate! isto je z ronaldom, da ne bo pomote: eni ga povelicujete v boga, drugi pljuvate po njem. da bi pa oboji priznali obema nesporne nogometne kvalitete (pustimo obnasanje, davke... ob strani), je pa iluziorno pricakovati od vas.
User513426
09. 04. 2015 15.39
+2
angel za tebe ko/če real letos ne bo nič osvojil so "nepomembne sitnice". mislim da se ostali realovi navijači ne strinjajo s teboj.
fihner
09. 04. 2015 19.10
+2
Uroše, kaj jemlješ, na čem si, da vemo. Bomo tudi mi taki............
egidij73
10. 04. 2015 08.53
+1
Real lahko ima najboljšega igralca izven zemlje iz oddaljenega planeta., tam kjer se nogomet spolohe ne igra . Na naši zemeljski obli , pa si tega naziva ne more lastiti noben Ronaldo , pa če tudi zabije 100 golov v eni sezoni .
xyxmamaxyx
09. 04. 2015 12.03
+10
kako ste oboji smešni... in navijači Reala ter navijači Barcelone... En drugega pikate v živi mozeg in se jebete v glavo... Če pač ni šlo sedaj Realu pa je Barci še to nič ne pomeni, enkrat so eni boljši drugič drugi, važne so zmage... Glede Messija in Ronalda: oba sta samo človeka ;) Peace to all ! Aja pa slišal sem da je tudi Messi včeraj izgubil kar nekaj žog, baje da še tolko jih ni izgubil v celotni sezoni... me zanima če je res?
mmickica
09. 04. 2015 12.28
+10
Je res. Ni se mu najbolj ljubilo včeraj...! Glede kregarije imaš kar prav!
bobrock46
-8
in to je po mnenju navijačev Barce najboljši nogometaš!? Kakšna merila, a boš otroku rekel, sej si dober, pa se ti potem ni treba čisto zmeraj potrudit? Saj zato pa smo tam kjer smo, v riti. Vsak bi po najlažji možni poti. Zato navijači Reala cenimo trud Ronalda, kljub njegovim simuliranjem, ki pa so se mu vrnila.
Symbolic
09. 04. 2015 12.52
+11
Povzetek komentatorja z včerajšnje tekme: ne spomnim se, da sem videl Messija zapraviti toliko žog... V isti sapi pa: Messi preigrava... iiiin.... fantastičen zadetek! (brez dodatnega komentarja!)
TomažNovak
09. 04. 2015 13.07
+7
Včeraj na slab dan - gol in asistenca. Ampak rekorda CRja pa ne bo dosegel - 18 izgubljenih žog proti ATM
mmickica
09. 04. 2015 15.31
+3
bobrock46, tudi Messi ima pravico kdaj pa kdaj malo bolj čežerno odigrati tekmo, a ne?