Corinthians prvi finalist klubskega SP

Tokio, 12. 12. 2012 12.16 |

Južnoameriški nogometni prvak iz Brazilije Corinthians je v prvem polfinalu na stadionu Toyota premagal afriškega prvaka egiptovski Al Ahli z 1:0 in se uvrstil v finale klubskega svetovnega prvenstva na Japonskem.

Odločilni gol za zmago Corinthiansa je v 30. minuti zabil Perujec Paolo Guerrero. Klub iz največjega brazilskega mesta Sao Paula, zmagovalec južnoameriškega pokala Libertadores, ki lovi drugo klubsko lovoriko svetovnega prvaka po letu 2000, se bo v finalu pomeril z boljšim iz četrtkovega drugega polfinalnega obračuna med nogometaši angleškega Chelseaja, zmagovalci Lige prvakov, in mehiškega Monterreya, zmagovalci severno- in srednjeameriškega pokala Concacaf.

Hisato Sato je za zmago Hirošime dosegel dva gola.
Hisato Sato je za zmago Hirošime dosegel dva gola. FOTO: Reuters

Peto mesto japonskemu prvaku
Prvak japonske nogometne lige Sanfrecce Hirošima je na svetovnem klubskem prvenstvu v nogometu na tekmi četrtfinalnih poražencev premagal azijskega prvaka južnokorejsko moštvo Ulsan Hyundai s 3:2 (1:1) ter osvojil končno peto mesto. Južnokorejskim nogometašem se je v prvem polčasu kar precej nasmehnila sreča, saj so povedli v 17. minuti, ko je Hiroki Mizumoto premagal lastnega vratarja. Ni dolgo trajalo in so domači popravili napako ter poravnali izid v 35. minuti z zadetkom Satoruja Jamagašija. Japonci so v drugem polčasu postali popolni vladar igrišča. Izkazal se je Hisato Sato z zadetkoma v 56. in 72. minuti za visoko vodstvo s 3:1. Končni izid je v sodnikovem podaljšku postavil Južnokorejec Lee Yong. Mehiški Monterrey je sicer v četrtfinalu s 3:1 ugnal južnokorejski Ulsan Hyundai, egiptovski Al Ahlijem pa je bil boljši od domačega japonskega predstavnika z 2:1.