Ayew poskrbel, da so črne zvezde uspešno prestale test z imenom Uganda, Egipt in Mali dolgočasila navijače

Port Gentil, 17. 01. 2017 19.48 |

S tekmami v skupini D se bo zaključil prvi krog Afriškega pokala narodov. V Port Gentilu sta se v prvi tekmi dneva pomerili reprezentanci Gane in Ugande. Zmage pa so se veselili aktualni afriški podprvaki Ganci, ki so slavili po zaslugi uspešno izvedene enajstmetrovke Andrea Ayewa (1:0).

Andrew Ayew je Gani zagotovil prve tri točke na letošnjem turnirju Črne celine.
Andrew Ayew je Gani zagotovil prve tri točke na letošnjem turnirju Črne celine. FOTO: AP

Ganska nogometna reprezentanca je v 1. krogu afriškega prvenstva v Gabonu premagala Ugando z 1:0 (1:0). Na tekmi v Port Gentilu je za zmagovalce, podprvake s prejšnjega prvenstva, zadel napadalec West Hama Andre Ayew, ki je v 32. minuti izkoristil najstrožjo kazen. Črne zvezde, kot pravijo Gancem, čakajo na afriški naslov od leta 1982, pred dvema letoma so v finalu po enajstmetrovkah izgubile proti Slonokoščeni obali, na drugi strani pa Uganda prvič po letu 1978 nastopa na afriškem prvenstvu.

Na drugi tekmi strelcev ni bilo, kot zanimivost pa velja omeniti, da je egiptovski vratar Essam El Hadary postal najstarejši igralec, ki je kadarkoli zaigral na afriškem prvenstvu. Kapetan Egipta je v nedeljo dopolnil 44 let, v igro pa je vstopil v 25. minuti po poškodbi Ahmeda El Shennawyja. Pred tem je imel starostni rekord (s prvenstva leta 2006) v lasti njegov rojak Hossam Hassan z 'vsega' 39 leti, petimi meseci in 24 dnevi.