Atletico sredi Seville pokvaril debi Llorenteja

Sevilla, 30. 08. 2015 22.13 |

Derbi drugega kola španskega državnega prvenstva med Sevillo in Atleticom so na stadionu Ramona Sancheza Pizjuana s 3:0 dobili Madridčani. Slovenski čuvaj mreže Jan Oblak je tudi tokrat ostal nepremagan.

Koke je prvi zatresel mrežo Seville.
Koke je prvi zatresel mrežo Seville. FOTO: Reuters

Sevilla, za katero je prvič zaigral tudi zadnja okrepitev Fernando Llorente, je tekmo začela odločno in že v tretji minuti je sposobnosti slovenskega vratarja v vratih Madridčanov Jana Oblaka preizkusil Coke. Škofjeločan se je znova izkazal z obrambo. Pritisk Seville se je kmalu ustavil, do gola pa so prvi prišli gostje, ko je zmedo v kazenskem prostoru domačih po iznajdljivi podaji Antoineja Griezmmana v 35. minuti izkoristil Koke. Slednji je sprožil s špičko, Beto se je žoge še dotaknil, a vendarle je ta romala za njegov hrbet.

V drugem polčasu so nogometaši Seville sprožili ofenzivo na vrat Madridčanov. Najlepšo priložnost za izenačenje Andaluzijcev je imel debitant Llorente, ki je v 66. minuti streljal v kazenskem prostoru gostov, a je žoga letela mimo leve Oblakove vratnice. Kazen je sledila v 79. minuti, ko je kapetan Gabi poskusil z razdalje in s pomočjo branilca Gregorza Krychowiaka spravil žogo v mrežo Beta. Dvome o zmagovalcu je v 85. minuti razblinil Jackson Martinez, ki je natančno meril s kakšnih 23 metrov in zabil svoj prvi zadetek v dresu Atletica.

Sevilla - Atletico 0:3