Atleticu vse tri točke, Oblak pa spet ni prejel gola

Madrid, 01. 03. 2016 18.08 |

Atletico iz Madrida je lepo zmago na mestnem derbiju proti Realu (1:0) nadgradil na domačem Vicenteju Calderonu, ko je v 27. krogu Primere Division gostil Real Sociedad iz San Sebastiana in slavili s 3:0. Slovenec Jan Oblak je branil celo tekmo in vnovič svoj mrežo ohranil nedotaknjeno.

Jan Oblak
Jan Oblak FOTO: AP

Madridski Atletico je po zmagi v mestnem derbiju proti Realu, na svojem stadion pričakal tekmece iz San Sebastiana, ki so v zadnjem času v precej boljši formi, kot na začetku prvenstva. A gostje niso zdržali uvodni pritisk Atletica in že po nekaj minutah igre, žogo je v lastno mrežo spravil Diego Reyes, rezultatsko zaostajali. Real Sociedad se je po hitro prejetem zadetku pobral in bil na travniku dokaj enakovreden tekmec pa čeprav je bila posest žoge bolj ali manj na strani gostiteljev. Varovanci trenerja Diega Simeoneja so v končnici prvega polčasa močno pritisnili in bili nekajkrat zelo blizu povečanja vodstva, a je po prvih 45 minutah ostalo pri minimalnih 1:0. V vratih trenutno drugouvrščene ekipe Primere Division je bil, kot vselej, prepričljiv(i) Jan Oblak. Če Atleticu (še) ni uspelo zabiti v zaključku prvega dela pa so dokaj polne tribune Vicenteja Calderona završale že takoj na začetku nadaljevanja. Podal je Antoine Griezmann, v polno pa zadel Saul Niguez. Že dobrih deset minut kasneje je najstrožjo kazen zanesljivo izkoristil Griezmann in povišal na 3:0.

Prednost treh golov je bila za tako disciplinirano, odgovorno in v obrambi vedno znova prepričljivo ekipo kot je Atletico, več kot zadostna, da je bilo delo v preostanku dvoboja le še "rutinsko".