Atletico po napaki Oblaka le remiziral v La Coruni, a bolj kot remi Madridčane skrbi grozljiv padec Torresa, ki je obležal nezavesten

La Coruna, 02. 03. 2017 22.43 |

Nogometaši Atletica so v 25. krogu španske La lige le remizirali na gostovanju pri Deportivu, ki ga je prvič vodil novi trener Pepe Mel. Ta je nasledil Gaizka Garitana. A bolj kot točka lahko Madridčane skrbi grozljiv padec Fernanda Torresa, ki je po trku z domačim nogometašem nepremično nezavesten obležal na tleh.

Po prvih informacijah, ki so prišle iz reševalnega vozila naj bi Fernando Torres po šoku, ki ga je doživel, le prišel k sebi in je zavesten, prav tako že lahko govori. Takoj po tekmi je branilec Atletica Filipe Luis španskim medijem razlagal: "Vsi smo zelo, zelo v strahu,toda pravkar so nam dejali, da je Fernando v redu, stabiliziran. Upamo, da ne bo nič hujšega in bo z njim vsevredu."

Le nekaj minut po koncu tekme so pri Atleticu na uradnem Twitter profilu zapisali: "Torres je utrpel travmatično poškodbo možganov. Premestili so ga v bolnišnico, kjer bodo naredili preiskave. Noč bo preživel na opazovanju."

Nogometaši Atletica so v prvem polčasu delovali zelo bledo. Za nameček je napako na drugi tekmi po povratku po poškodbi rame storil slovenski vratar Jan Oblak. Ta je v 13. minuti pri izvajanju golavta žogo nespretno brcnil točno na noge nogometaša Deportiva Florina Andoneja. Ta se brez težav otresel nepripravljene obrambe colchonerosov in z natančnim strelom iz oči v oči matiral nemočnega Oblaka za vodstvo domačinov z 1:0. Atletico se dolgo časa ni pobral, konkretnejši pa je postal ob zaključku prvega polčasa, a edini omembe vreden poskus je bil strel Angela Corree v 33. minuti s kakšnih 17 metrov, ki pa ga je zaustavil dovolj dobro postavljeni vratar Deportiva German Lux. Oblak se je za svojo napako vsaj delno oddolžil tik pred iztekom polčasa, ko je v kot odbil nevaren poskus Pedra Mosquera. Ta je z levico sprožil 's prve' po podaji s kota.

Oblak je z napako pri izvajanju golavta zakrivil prejeti gol Atletica.
Oblak je z napako pri izvajanju golavta zakrivil prejeti gol Atletica. FOTO: AP

Atlete je v igro vrnil francoski napadalec Antoine Griezmann v 68. minuti tekme, potem ko je z levico na levi nogi ujel slabo postavljenega Luxa ter ga s strelom s kakšnih 25 metrov na nek način kar lobal. Malce pred izenačujočim zadetkom colchonerosov je okvir domačih vrat stresel branilec Atletica Filipe Luis. V 79. minuti pa se je po strelu Fernanda Torresa s kakšnih 12 metrov izkazal prav vratar Lux, ki je s skrajnimi močmi z desnico še uspel odbiti žogo v polje. Le tri minute kasneje pa je prišlo do prizora, ki si ga na zelenicah nikoli ne želimo videti. Fernando Torres je po trku z domačim nogometašem Alexom Bergantinosom v trenutku obležal nezavesten na zelenici, nogometaši Atletica so nemudoma zahtevali zdravniško pomoč. Kar nekaj minut so legendarnega španskega napadalca oskrbovali, preden so ga na nosilih le odnesli z zelenice (kasneje so ga kmalu natovorili v reševalno vozilo in ga odpeljali v bolnišnico). Šokirani Atleti, ki so zaradi vseh treh opravljenih menjav ostali zgolj z deseterico v polju, tako do konca tekme niso imeli več priložnosti za zmagoviti zadetek. S 46 točkami Atletico ostaja na četrtem mestu, Deportivo pa je vknjižil pomembno točko v boju za obstanek.