Athletic Bilbao zanesljivo premagal Schalke

Madrid, 30. 03. 2012 08.14 |

Španski Athletic Bilbao je na prvi četrtfinalni tekmi nogometne evropske lige v gosteh premagal Schalke s 4:2, Atletico Madrid je z 2:1 premagal Hannover 96, AZ Alkmaar z enakim izidom Valencio, Sporting Lizbona pa prav tako z 2:1 Metalist Harkov.

V Gelsenkirchnu so gledalci v prvem polčasu videli dinamično tekmo s po enim zadetkom v vsaki mreži. Fernando Llorente je goste v 20. minuti povedel v vodstvo, potem ko je iz bližine kaznoval nespretno posredovanje vratarja Tima Hildebranda, ki je žogo izpustil, že v naslednji minuti pa je domačim priigral izenačenje Raul Gonzalez, ki je prav tako iz bližine zatresel tekmečevo mrežo. Isti igralec je v 59. minuti Schalke povedel v vodstvo z lepim volejem z 18 metrov, kar je bil že 75. zadetek španskega napadalca v evropskih tekmovanjih. A veselje je trajalo le dobrih deset minut. Llorente je namreč v 72. minuti z glavo po kotu izid znova izenačil, za popoln preobrat pa je poskrbel Oscar De Marcos, ko je unovčil novo slabo posredovanje vratarja Schalkeja, takrat Mathiasa Schoberja, ki je ob polčasu zamenjal Hildebranda. Nemci so bili blizu novega izenačenja v 87. minuti, ko je Klaas-Jan Huntelaar zatresel vratnico, toda v sodniškem je Iker Muniain s strelom z 12, 13 metrov bržčas zapečatil usodo Nemcev.

Athletic Bilbao je z 2:1 premagal Schalke.
Athletic Bilbao je z 2:1 premagal Schalke. FOTO: Reuters

V Madridu je bil Atletico nesporni favorit proti Hannovru in si je v prvem polčasu kmalu priigral veliko priložnosti, a izkoristil le eno. V deveti minuti je Radamel Falcao zadel z glavo in zabil sedmi gol v sezoni tekmovanja. Ob koncu polčasa so Nemci v 38. minuti izenačili prek Mameja Dioufa. Ko je že kazalo, da se bosta tekmeca na povratno tekmo odpravila z neodločenim izidom, pa je v 89. minuti udaril Eduardo Salvio in z dobrih 20 metrov zadel za 2:1 v korist Atletica.

AZ Alkmaar je na domačem igrišču proti Valencii povedel v sodniškem dodatku prvega polčasa, ko je Avstralec Brett Holman z lepim volejem z leve strani zadel v nasprotni zgornji kot gostujočih vrat. Španci, ki so zapravili nekaj lepih priložnosti, so izenačili v 51. minuti prek Mehmeta Topala, ki je zadel z močnim strelom z glavo. Toda na veselje domačih se je tekma vendarle končala z zmago Alkmaarja, za katero je v 79. minuti poskrbel Maarten Martens.

Sporting in Metalist Harkov sta se v Lizboni razšla z 2:1. Prvi polčas ni ponudil veliko priložnosti, zato pa je že v peti minuti nadaljevanja domače moštvo povedlo, ko je zadel Marat Izmailov. Portugalsko vodstvo je v 64. minuti podvojil Emiliano Insua s prostim strelom skozi živi zid, upanje Metalista pa je v sodniškem dodatku znova vzbudil Cleiton Xavier, ki je zadel z bele točke.

Atletico Madrid - Hannover 96 2:1 (1:1)
Schalke 04 - Athletic Bilbao 2:4 (1:1)
AZ Alkmaar - Valencia 2:1 (1:0)
Sporting Lizbona - Metalist Harkov 2:1 (0:0)