Sodnik in vratnica 'zadržala' Juve pri zmagi, Atalanta zapravila vodstvo s 3:0

Rim, 19. 10. 2019 17.33 |

Juventus je v 8. krogu Serie A z 2:1 premagal zasedbo Bologne. Nogometaši Atalante pa so remizirali na 3 : 3 na gostovanju v Rimu pri Laziu, čeprav so vodili že s 3 : 0. Slovenski reprezentant Josip Iličić je vstopil v 66. minuti, le tri minute kasneje pa so domači prvič zadeli – iz enajstmetrovke. V 70. minuti so znižali na 2 : 3, v sodnikovem podaljšku pa so po novi najstrožji kazni zadeli za končnih 3 : 3.

Ronaldo je načel mrežo gostov iz Bologne.
Ronaldo je načel mrežo gostov iz Bologne. FOTO: AP

Tekma se je za Staro damo na domačem stadionu v Torinu začela naravnost sanjsko, saj se je med strelce že v 19. minuti vpisal eden najboljših igralcev na svetu v zadnjem desetletju Cristiano Ronaldo. Ta je skorajda vse postoril sam: ko so gostje namreč izgubili žogo na približno 25 metrih od svojih vrat, je Portugalec sam prodrl proti golu Bologne, nato pa s strelom z desnico nepripravljenega našel vratarja Lukasza Skorupskija. Juventus ni vodil dolgo, saj so že v 26. minuti gosti odgovorili preko prekrasnega voleja 35-letnega brazilskega branilca Danila.

JUVENTUS

V drugem polčasu je Juve stopil na plin, novo veliko napako v obrambi Bologne, je z natančnim strelom s kakšnih 14 metrov kaznoval Miralem Pjanić. Če je vratar Skorupski v prvem polčasu pri zadetku Ronalda slabo posredoval, pa se je z obrambo Portugalcu izkazal v 18. minuti, ko je Ronaldo z obrata sprožil z levico po hitrem protinapadu Juventusa. A zadetek je z lepo parado rešil 28-letni poljski vratar v vratih Bologne. V sodnikovem dodatku je z roko v kazenskem prostoru igral Matthijs de Ligt, a je glavni sodnik tekme Massimiliano Irrati to spregledal, kljub glasnim protestom gostov, pa se ni odločil za ogled videoposnetka. Da je bila smola gostov, še večja, je poskrbela še vratnica, ki je po strelu Federica Santaderja rešila Gianluigija Buffona, tako da je ostalo pri zmagi Stare dame (2:1). Juventus je tako v 8. krogu Serie A vpisal še sedmo zmago in ostaja edina neporažena ekipa, edina, ki je Staro damo zadržala pri remiju, je Fiorentina.

Gian Piero Gasperini ne bo zadovoljen s predstavo v zaključku tekme.
Gian Piero Gasperini ne bo zadovoljen s predstavo v zaključku tekme. FOTO: AP

Nogometaši Atalante pa so remizirali na 3 : 3 na gostovanju v Rimu pri Laziu, čeprav so vodili že s 3 : 0. Atalanto čaka v torek izjemno zahtevno gostovanje v Ligi prvakov pri Manchester Cityju, kar si boste lahko ogledali tudi v prenosu na Kanalu A in VOYO ob 20.40. V tekmo s favoriziranimi sinjemodrimi bi varovanci Gian Piera Gasperinija lahko vstopili zelo samozavestno. A temu ni bilo tako, saj so si v zaključku tekme privoščili preveč napak, svoje pa je dodal tudi glavni sodnik tekme Gianluca Rocchi, ki je dvakrat ostro pokazal na belo točko. Na koncu sta se ekipi na olimpijskem stadionu v Rimu razdelili po točko (3 : 3). Za gostujoče sta gole prispevala Južnoameričana, in sicer Kolumbijec Luis Muriel (dva gola) in Argentinec Alejandro Gomez. Povratek Lazia sta zrežirala Ciro Immobile (dva gola iz enajstmetrovke in podaja) ter Joaquin Correa