Arsenalu enajstič pokal Angleške nogometne zveze

London, 17. 05. 2014 20.14 |

Nogometaši Arsenala so zmagovalci pokala Angleške nogometne zveze. V finalu so po popolnem preobratu, po podaljšku, s 3:2, ugnali Hull City Roberta Korena. Odločilni gol je v 109. minuti dvoboja zabil Aaron Ramsey.

Laurent Koscielny
Laurent Koscielny FOTO: Reuters

V finalu pokala Angleške nogometne zveze sta se na Wembleyju udarila londonski Arsenal in Hull City Roberta Korena (Korošec je dvoboj začel na klopi za rezervne igralce). Čeprav so pristaši topničarjev pričakovali, da njihovi izbranci navkljub skromni sezoni ne bodo imeli težav s tekmecem, so tigri hitro pokazali, da se z njimi ne gre šaliti. Proti lahkomiselnim gostiteljem dvoboja so po devetih minutah igralnega časa vodili že z 2:0. Najprej je v 4. minuti zabil, James Chester, na 2:0 pa je štiri minute zatem povišal Curtis Davies. Gostje so tudi po vodstvu z 2:0 skušali igrati, si ustvarjati priložnosti, a vse nevarnaješi so postajali izbranci Arsena Wengerja.

Santi Cazorla je v 17. minuti z natančno izvedenim prostim strelom uspeli zaostanek znižati, v nadaljevanju pa tekmeca tudi ujeti. Po gneči v kazenskem prostoru je predložek ob neodločnih branilcih Hulla izkoristil Laurent Koscielny. V 71. minuti je bil izid poravnan na 2:2, Arsenal pa si je do izteka rednega dela dvoboja priigral še nekaj priložnosti za zmago. A mreža vratarja Allana McGregorja se ni več tresla in tekmeca sta dvoboj nadaljevala s podaljški.

V dodatku igralnega časa so bili bolj zbrani topničarji, ki so v 19. minuti po zaslugi Aarona Ramseyja zabili za 3:2 in prednost ohranili do izteka igralnega časa. Priložnost za izenačenje so imeli tudi gostje (Sone Aluko), a zgrešili prazna vrata tekmeca.