Arsenalu derbi severnega Londona, poraza Chelseaja in Uniteda

London, 17. 11. 2012 19.14 |

Nogometaši Arsenala so v derbiju 12. kroga angleške Premier League kar s 5:2 ugnali Tottenham. Topničarji so sicer zaostajali z 0:1, nato pa so po izključitvi Emmanuela Adebayorja obrnili potek tekme.

Howart Webb je Emmanuelu Adebayorju tako pokazal rdeči karton.
Howart Webb je Emmanuelu Adebayorju tako pokazal rdeči karton. FOTO: Reuters

Varovanci Andrea Villasa Boasa so na stadionu Emirates presenetljivo povedli prav po zaslugi Emmanuela Adebayorja, ki je v mrežo pospravil odbitek po strelu Jermaina Defoea. Vročekrvni nekdanji član Arsenala si je zgolj osem minut pozneje privoščil veliko napako, saj je z grobim prekrškom zaustavil Santija Cazorlo, sodnik Howard Webb pa mu je upravičeno pokazal pot v slačilnico. Četa Arsena Wengerja je številčno prednost na terenu spretno izkoristila. Najprej je v 24. minuti visokorasli Nemec Per Mertesacker s strelom z glavo poskrbel za izenačenje, Lukas Podolski in Olivier Giroud pa sta še pred koncem polčasa gostiteljem zagotovila prednost dveh golov. V drugem delu so topničarji mirno čakali na protinapade in po točno uri igre še četrtič ugnali vratarja gostov Huga Llorisa. Uspešen je bil hitronogi Španec Cazorla. Nekaj upanja na morebiten preobrat je navijačem Tottenhama vlil gol Garetha Balea, a Arsenal ni dovolil presenečenja. Piko na i visoki zmagi je v izdihljajih tekme postavil Theo Walcott.

Shane Long je načel mrežo Chelseaja.
Shane Long je načel mrežo Chelseaja. FOTO: Reuters

Nov spodrsljaj so si privoščili nogometaši Chelseaja, ki po porazu proti West Bromwich Albionu že občutneje zaostajajo za vodilnim Manchester Cityjem. Za hladen tuš gostiteljem je že v deseti minuti poskrbel Shane Long. Po prejetem golu so se Londončani uspeli pobrati in so po zaslugi Edena Hazarda v 39. minuti izid izenačili. Kljub temu se aktualnim evropskim klubskim prvakom ni uspelo izogniti porazu, saj je v 51. minuti za zmago gostiteljev poskrbel Peter Odemwingie. To je bil tretji poraz Chelseaja v letošnji sezoni Premier League. Napako so si privoščili tudi do tega kroga vodilni rdeči vragi, ki so klonili na gostovanju pri Norwich Cityju. Gostiteljem je zmago z golom v 60. minuti zagotovil Anthony Pilkington. United je nato pritisnil proti vratom Johna Ruddyja, ki pa je uspešno odbil vse nalete. Veliko bolj uspešni so bili nogometaši Manchester Cityja, ki so do vrha napolnili mrežo Aston Ville. Angleški prvaki so goste iz Birminghama ugnali kar s 5:0. Po dva gola sta prispevala Carlos Tevez in Sergio Agüero, enkrat pa je bil natančen David Silva.

Arsenal – Tottenham 5:2 (3:1)
Mertesacker (24.), Podolski (42.), Giroud (45.), Cazorla (60.), Walcott (90.); Adebayor (10.), Bale (71.)

WBA – Chelsea 2:1 (1:1)
Long (10.), Odemwingie (51.); Hazard (39.)

Manchester City – Aston Villa 5:0 (1:0)
Silva (43.), Agüero (54./11-m, 76.), Tevez (65./11-m, 74.)

Liverpool – Wigan 3:0 (0:0)