Arsenal z remijem ostaja na vrhu, blamaža Tottenhama

London, 06. 10. 2013 19.58 |

Nogometaši Arsenala so v sedmem krogu angleške Premier League zgolj remizirali na gostovanju pri West Bromwich Albionu (1:1). Na londonskem derbiju je Tottenham doma doživel pravo blamažo proti West Hamu (0:3).

Jack Wilshere je Arsenalu zagotovil točko.
Jack Wilshere je Arsenalu zagotovil točko. FOTO: Reuters

Varovanci Arsena Wengerja so se znašli v zaostanku, potem ko je v 42. minuti lepo podajo Morgana Amalfitana izkoristil Claudio Yacob in zadel z glavo. Topničarji so uspeli izenačiti v drugem delu, ko je z natančnim strelom zadel Jack Wilshere. Gostje so se nato podali v lov za drugim golom, a v zaključkih akcij niso bili dovolj uspešni. Pri zapravljanju priložnosti je prednjačil francoski napadalec Olivier Giroud, ki ni uspel zatresti mreže po lepih podajah Mesuta Özila in Wilshereja. Kljub remiju Arsenal ostaja na vrhu prvenstvene razpredelnice s 16 osvojenimi točkami. Enako število točk ima na drugem mestu Liverpool, dve manj pa na tretjem Chelsea. Varovanci Joseja Mourinha so v tem krogu na gostovanju ugnali Norwich City s 3:1, a so se za zmago morali pošteno potruditi. Nogometaši iz Stamford Bridga so sicer povedli po izjemno natančnem strelu Oscarja že v četrti minuti. V drugem polčasu je Anthony Pilkington zadel za izenačenje. Zmago sta v zaključku tekme Chelseaju prinesla rezervista Eden Hazard in Willian, ki sta bila uspešna v 85. oziroma 86. minuti.

Ravel Morrison (levo) je postavil piko na i visoki zmagi West Hama.
Ravel Morrison (levo) je postavil piko na i visoki zmagi West Hama. FOTO: Reuters

Pravo blamažo pa je doživel Tottenham. Četa trenerja Andreja Villasa-Boasa je na domačem White Hart Lanu kar z 0:3 izgubili proti West Ham Unitedu. Varovanci Sama Allardyca so vse tri gole dosegli v drugem polčasu. Uspešni so bili Winston Reid, Ricardo Vaz Te in Ravel Morrison. Tottenham je s tem porazom zdrsnil na šesto mesto.

West Bromwich Albion – Arsenal 1:1 (1:0)