Arsenal s 'pokrom' golov odpravil Liverpool

London, 04. 04. 2015 15.33 |

Nogometaši Arsenala so na derbiju 31. kroga angleške Premier League s 4:1 ugnali Liverpool. Londončani so z goli Hectorja Bellerina, Mesuta Özila in Alexisa Sancheza že ob polčasu vodili s 3:0.

Nogometaši Arsenala so napolnili mrežo Liverpoola.
Nogometaši Arsenala so napolnili mrežo Liverpoola. FOTO: Reuters

Tekmo na stadionu Emirates so 'topničarji' začeli odločno in hitro zapretili preko Olivierja Girouda, a vratar Simon Mignolet je njegov poskus ubranil. Sledile so minute, v katerih so nekajkrat poskusili gostje. Nevaren je bil predvsem v zadnjih dneh pogosto omenjeni Raheem Sterling, ki pa v zaključkih akcij ni bil dovolj natančen. Kazen za zapravljene priložnosti je prišla v 37. minuti, ko je Hector Bellerin v slogu prekaljenih napadalcev izigral svojega čuvaja in z levico mojstrsko zadel oddaljenejši kot gola Mignoleta. Zgolj tri minute pozneje je Arsenal vodil že z 2:0. Z natančno izvedenim prostim strelom je vratarja Liverpoola ugnal Mesut Özil. Še pred koncem polčasa so gostitelji udarili še tretjič. S pravim 'evrogolom' z roba kazenskega prostora je za navdušenje med domačimi navijači poskrbel Alexis Sanchez.

V drugem polčasu so poskušali gostje vsaj znižati izid, kar jim je uspelo v 76. minuti. Po prekršku Bellerina nad Sterlingom v kazenskem prostoru je enajstmetrovko natančno izvedel Jordan Henderson. V 84. minuti so gostje ostali z igralcem manj na igrišču. Zaradi prekrška nad Dannyjem Welbeckom je drugi rumeni karton prejel Emre Can. Številčno prednost na igrišču so 'topničarji' unovčili in dosegli še četrti gol. Končni izid je postavil Giroud.

Arsenal je z zmago vsaj začasno prehitel Manchester City in se povzpel na drugo mesto. Za vodilnim Chelseajem, ki je v tem krogu z 2:1 ugnal Stoke City, trenutno zaostaja za sedem točke ob tem pa ima tekmo več. Liverpool je peti.

Arsenal – Liverpool 4:1 (3:0)
Bellerin (37.), Özil (40.), Sanchez (45.), Giroud (90.); Henderson (76./11-m)

KOMENTARJI (28)

KOPITES
05. 04. 2015 13.59
Zasluzena zmaga Arsenala..Mignolet nas je resu blamaze...Rodgers ti pa prst na celo pa mal potresi z buco,ker to kar dela on to ni normalno..
+2
Ni bilo idej. Porazna igra Livepoola. Arsenal je igral poletno, se vidi, da kot ekipa napredujejo. Po moje imajo še kot edini šanse da prehitijo Chelsea. Lpool brez idej, nekateri igralci preprosto niso na nivoju. So še mladi, a konec koncev so zanje letos zapravili vsoto, ki je ne opravičujejo. Balotellija ni bilo niti na klopi???
+24
CUDOVITA IGRA ARSENALA IN ZASLUZENA ZMAGA!!!!!
Neznate
04. 04. 2015 19.34
+9
Nikoli ne bom razumel, kako lahko en igralec, na 3 tekmah igra 3 različne pozicije, pa ne govorim samo o tem al je LW al RW... Emre Can, dans je igral RBja, enkrat igra CDM ja enkrat CAM... enako Marković, dans je glumiu nekega napadalca... Pa kaj je s tem Rodgersom, a je vidu kdaj da je Isco igral RBja? Al pa Iniesto na CBju? En bebček je tale Rodgers, Balloteli še na klopi ni bil čeprav igra bolje kot 3/4 tistih ki so sedeli na klopi... Toure očitno poškodovan zadnjih 10 minut, komaj tekel, Rodgers je mel še 2 menjave pa ga ni menjal... hecne fant ni kaj... Arsenal več kot zasluženo zmagal, samo sreča je rešila Liverpool od še večje katastrofe :)
aki10
04. 04. 2015 19.10
+11
Odlična igra, odlična tekma, prelepi 4 zadetki :) COYG!!!
TellingTheTruth
04. 04. 2015 17.58
+11
Arsenal zasluzeno. Bleda igra Liverpoola in zgolj tistih par kiksov pri zakljucevanju Arsenala na zacetku je Liverpool resilo se vecje blamaze. Ni kaj drugega za dodat. Aja, sterling ni vreden 100k£. Bo treba se mal zgancev pojest
GuzutiHrzantes
04. 04. 2015 18.23
+8
sterlo ...ni pobodbe ni motivacije...brez skrbi da bi dal tudi on vse od sebe...verjetno že z mislimi drugje. Drugače pa Arsenal zasluženo ...bom rekel potihoma pričakovano.
+36
Komentator koliko je imel povedati o Özilu, kako je slab, kako mu nič ne gre... Özil pa mu zamaši gobec z odličnim zadetkom... Ok, gremo naprej... Pustimo Özila, dajmo "šinfat" Sancheza: v 12-ih tekem le 1 gol (besede komentatorja)... Sanchez pa v izrednem prodoru: zadetek! Kaj vse moramo poslušat od teh "pametnjakovičev"... pusti me, da si sam ustvarjam vtise med tekmo... ne mi "solit pamet"! Drugač pa, zelo dobra tekma... odlična predstava Arsenala!
BlackTiger88
04. 04. 2015 17.39
+12
Prvih 20 minut je Ozil res delal šolske napake, ki so bile povsem nepotrebne ampak potem se je kar naenkrat izboljšal. Sicer pa imaš prav, vedno so in bojo šinfal Ozila in to se ne bo spremenilo
Symbolic
04. 04. 2015 19.37
+4
Ne vem, ampak se mi zdi, da "prišleki" iz Primere po prestopu v angleško ligo, na začetku blestijo, potem se počasi začnejo ugašat... Saj, drugo okolje, drugačen slog življenja, drug trener... in še veliko stvari upliva zraven, ampak tisto kar znajo, ne morejo v parih mesecih pozabit... Pa so vsi bili zelo dobri v španski ligi (Fabregas, Di Maria, Özil, Sanchez pa tudi Juan Mata, ki se zdaj vspenja v formi...). Upam, da je to le prehodno obdobje in da jih bomo z užitkom gledali tudi v bodoče!
kvapaje?
04. 04. 2015 20.48
+0
okej ozil je bil na začetku tekme obupen in se je potem dvignil po zadetku (delno tudi na račun mignolea se mi zdi), nevem pa kaj je narobe če komentator pove statističen podatek pač da je zadel 1krat na zadnjih 12 tekmah, zame zanimiv podatek glede na to, da je imel v prejšnih 18 tekmah 13 zadetkov se mi zdi :) si pa našpičen ;))
Symbolic
05. 04. 2015 09.20
+2
Kvapaje? To pa je: ne razumeš bistva... 1. profesionalni komentator MORA biti zadržan glede kritizerstva igralcev, ker se lahko zgodi (kar se je tudi zgodilo na tej tekmi), da ga kritiziranci idemantirajo in 2.(kar je še bolj pomembno): ne sme vplivati na gledalca S SVOJIM MNENJEM! Če sem se jaz vsedel gledat tekmo, si SAM ustvarjam vtise glede igralcev in igre, NE RABIM NEKOGA, DA MI RAZLAGA KDO JE SLAB IN KDO JE DOBER... Pa še to: če se že oglašaš na moj komentar, poskusi to naredit brez dodatnih atributov (našpičen in sl.)!
+9
sramota za liverpool! nesposobni kekci ki so še preplačani povrh! rodgersa naganat in sterlinga zraven! rodgers uničuje liverpool z bednimi nakupi in taktiko!
petervodeb
04. 04. 2015 20.16
+2
seveda. pripeljimo hodgsona nazaj. al pa dalglisha.
Arab
04. 04. 2015 16.22
+11
Chelsea-ja se ne da letos izrinit iz prestola, več sreče naslednje leto. Odlična igra Arsenala. Treba FA osvojit letos vsaj, To jim je edino ostalo.
ČrniSokol
04. 04. 2015 16.13
-59
Ajde barca ajde ajde ajdeeee barca & messi vamos!
kvapaje?
+10
prosim ne delaj sramote navijačem barcelone otrok en!!