Arsenal premagal Borussio (D), visoka zmaga Atletica

London, 26. 11. 2014 21.55 |

V Londonu sta se pomerili vodilni enajsterici skupine D lige prvakov, Arsenal in dortmundska Borussia. Zmagali so gostitelji z 2:0, gola sta dosegla Sanogo v prvem in Sanchez v drugem polčasu. Arsenal si je podobno kot Borussia zagotovil osmino finala LP, tako kot tudi Bayer Leverkusen in Atletico Madrid.

Po Borussii iz Dortmunda, Bayernu, Portu, PSG, Real Madridu, Barceloni, Chelseaju in Šahtarju iz Donjecka so si po današnjih tekmah 5. kroga skupinskega dela lige prvakov nastop v osmini finala zagotovili še Bayer Leverkusen, Atletico Madrid in Arsenal.

Prva favorita skupine D lige prvakov in velika tekmeca sta odigrala peti krog skupinskega dela. Na stadionu Arsenala so gostovali nogometaši Borussie iz Dortmunda. Domači trener Arsene Wenger je imel zaradi poškodb nekaj težav s sestavo moštva, a se to ni poznalo v igri. Topničarji so že v 2. minuti dosegli gol za vodstvo z 1:0, po lepo kombinaciji je zadel Yaya Sanogo. To je bil tudi izid prvega polčasa. V nadaljevanju je bil Arsenal boljši tekmec, Chamberlain je v 54. minuti zadel prečko, tri minute kasneje pa so zasluženo povišali vodstvo. Natančen je bil Alexis Sanchez v 57. minuti, ki je dosegel tretji gol v letošnjem najmočnejšem klubskem tekmovanju. Arsenal se je z zmago prebil na prvo mesto skupine D. V tej skupini se je dvoboj med belgijskim Anderlechtom in turškim Galatasarayjem končal z zmago bruseljske ekipe z 2:0, oba gola pa je dosegel Chancel Mbemba Mangulu iz Konga. Prvega v 44., drugega pa v 86. minuti.

Sanogo je dosegel prvi, ....
Sanogo je dosegel prvi, .... FOTO: Reuters

Španski prvak iz Madrida se je v velikem slogu uvrstil v osmini finala, potem ko so v okviru skupine A visoko premagal grški Olympiakos iz Pireja. Colchonerose je v vodstvo popeljal Raul Garcia (9.), nato pa je "eksplodiral" Hrvat Mario Mandžukić in dosegel tri gole v 38., 62. in 65. minuti za končnih 4:0. Juventus iz Torina je dosegel pomembno zmago, potem ko je z goloma Španca Fernanda Llorenteja v 49. minuti in Argentinca Carlosa Teveza v 88. minuti v gosteh ugnal švedski Malmö z 2:0, za napredovanje pa mu zadostuje že točka na zadnji domači tekmi proti Atleticu.

Madridski Real je dosegel že peto zmago v skupini B, v tej sezoni pa je še drugič premagal švicarskega prvaka iz Basla. Za branilce naslova lige prvakov je zadel Portugalec Cristiano Ronaldo v 35. minuti in tako na večni lestvici strelcev v ligi prvakov dohitel legendo svojega kluba Raula (oba sta dosegla po 71 golov), za Argentincem Lionelom Messijem, ki je na torkovi tekmi s ciprskim Apoelom iz Nikozija za Barcelono dosegel "hat-trick", pa zaostaja tri gole. Liverpool je gostoval pri bolgarskem prvaku iz Razgrada in se z njim razšel z neodločenim izidom 2:2. Za bolgarsko moštvo sta zadela Španec Dani Abalo (3.) in Georgi Terzijev (88.), za angleško ekipo pa Rickie Lambert (8.) in Jordan Henderson (37.). Basel bo v zadnjem krogu gostoval v Liverpoolu, za napredovanje mu zadostuje že neodločen izid, medtem ko "redsi" morajo zmagati.

Bayer si je že pred svojo tekmo z Monacom v skupini C zagotovil napredovanje med 16. Za to je poskrbel ruski Zenit iz Sankt Peterburga po zmagi nad portugalsko Benfico, edini gol na današnji uvodni tekmi v Rusiji pa je dosegel Portugalec Danny v 79. minuti. Farmacevti iz Leverkusna so na domačem igrišču morali priznati premoč tekmecem iz kneževine, v 72. minuti je zadel Argentinec Lucas Ariel Ocampos.