Arsenal po zaostanku z 0:3 v Bournemouthu v zadnjih 20 minutah čudežno izvlekel remi, a oddal novi dve točki

Bournemouth, 03. 01. 2017 22.39 |

Nogometaši Arsenala so v 20. krogu angleške Premier League oddali dve točki, potem ko so remizirali na gostovanju v Bournemouthu. A z remijem bodo topničarji na koncu kar zadovoljni, potem ko so do 70. minute zaostajali kar z 0:3. Nato pa je sledil nov šov Olivierja Girouda, ki je najprej dvakrat podal, nato pa postavil še končni izid tekme (3:3).

Wenger v prvi uri tekme ni mogel biti zadovoljen s predstavo svojih varovancev.
Wenger v prvi uri tekme ni mogel biti zadovoljen s predstavo svojih varovancev. FOTO: AP

Bournemouth je na domačem stadionu Dean Court v vodstvo že v 16. minuti popeljal Charlie Daniels, ki je z lepim preigravanjem osmešil Hectorja Bellerina in neoviran z bližine poslal mrežo za hrbet gostujočega vratarja Petra Čecha. Slabih pet minut kasneje so se domačini dokopali do izdatnejšega vodstva z 2:0, potem ko je z bele točke s strelom po sredini Čecha matiral še Callum Wilson. Prekršek za najstrožjo kazen je storil Granit Xhaka, ki je v kazenskem prostoru Arsenala podrl Ryana Fraserja.

Domačini so mrežo gostov, ki so igrali brez številnih nosilcev igre (Jack Wilshere, Mesut Özil, Santi Cazorla, Theo Walcott), še enkrat zatresli v 56. minuti, a je glavni sodnik tekme Michael Oliver ocenil, da je Callum Wilson igral z roko, tako da zadetka ni priznal. Je pa le dve minuti kasneje na 3:0 uspel povišati 22-letni Škot Fraser. Ta je utekel obrambi Arsenala po levi strani in za konec matiral Čecha s težkega položaja – žogo je vratarju Arsenala med nogama poslal v mrežo topničarjev. Čech, ki ni najbolje posredoval pri zadetku Fraserja, pa se je z obrambo izkazal v 61. minuti, ko je s prostega strela s kakšnih 23 metrov poskusil vezist Junior Stanislas. V 70. minuti je Arsenal s sploh prvim strelom v okvir gola na tekmi Alexis Sanchez z glavo matiral poljskega čuvaja mreže Arturja Boruca in znižal zaostanek topničarjev na 1:3. Gol priključka je gostom  dal streliva, na 2:3 je po lepi akciji le pet minut kasneje s prekrasnim zaključkom z levico z volejem na 2:3 znižal rezervist Lucas Perez. Povišanje vodstva domačih je v 82. minuti zapravil Dan Gossling, ki je lepo preigral obrambo Arsenala, a z roba kazenskega prostora meril za kakšen meter mimo vrat Čecha. Le pol minute kasneje je na stadionu Dean Court sledil nov šok – strogo je bil izključen Simon Francis, kar je gostom dalo novega zaleta. Tega je Arsenal izkoristil prek 'škorpijona' Olivierja Girouda – Francoz, ki je asistiral pri prvih dveh zadetkih Arsenala, je izkoristil natančno podajo Xhake in z glavo (oz. ramo) s težkega položaja s pomočjo vratnice matiral nemočnega Boruca za čudežno izenačenje na 3:3.

Arsenal je z remijem sicer oddal novi dve točki v boju za naslov angleškega prvaka. Tako bo po 20. krogu padel na četrto mesto (41 točk), z zmago ga je namreč prehitel Manchester City, ki ima točko več. Bournemouth s 25 točkami ostaja na devetem mestu.