Argentini z novimi tremi točkami prvo mesto v skupini, BiH tolažilna zmaga

Rio de Janeiro, 25. 06. 2014 19.32 |

Znan je razplet v skupini F na svetovnem nogometnem prvenstvu, napredovali sta reprezentanci Argentine in Nigerije, s tekmovanjem sta končali izbrani vrsti Bosne in Hercegovine in Irana. Argentina je premagala Nigerijo (3:2), BiH pa se je od SP poslovila z zmago proti Iranu (3:1).

Leo Messi
Leo Messi FOTO: Reuters

Argentina si je že pred zadnjo tekmo zagotovila napredovanje v osmino finala, vprašanje je bilo le iz katerega mesta, medtem ko je bila BiH pred zadnjo tekmo skupinskega dela že odpisana. Možnost za napredovanje sta imeli reprezentanci Nigerije in Irana, bolje se je izšlo Nigeriji, čeprav je podobno kot Iran izgubila. Argentina je premagala Nigerijo s 3:2, BiH pa je bila boljša od Irana s 3:1. Argentina si je tako zagotovila prvo mesto v skupini, drugo mesto je zasedla Nigerija.

Na tekmi Argentine in Nigerije v Porto Alegreju so gledalci videli kar pet golov. Že začetek je bil eksploziven, po štirih minutah je bilo že 1:1. V 3. minuti je prvi gol na tekmi dosegel Leo Messi, minuto kasneje pa je Ahmed Musa izid izenačil. Po zanimivem uvodu se je igra nekoliko umirila, terenska premoč je bila resda na strani Argentincev, ki so do konca polčasa trikrat nevarno streljali, dvakrat Di Maria in enkrat Messi, a je bil nigerijski čuvaj mreže Vincent Enyeama vselej na mestu. Na dinamičnem srečanju je še en gol padel v prvem polčasu, v sodnikovem podaljšku je svoj drugi gol, sicer pa četrti na SP dosegel Messi. Zanimiv je bil tudi začetek drugega polčasa, v 47. minuti je Musa izenačil na 2:2 s svojim drugim golom na tekmi. A odgovor Argentine je bil hiter, v 50. minuti je Marcos Rojo, ki je žogo zadel z kolenom, znova zagotovil vodstvo Argentini. V 63. minuti je selektor Argentine zamenjal Messija, namesto njega je vstopil Alvarez. Nigerijci so bili v zaključku podjetnejši, a se izid do konca ni več spremenil. Nigerija navkljub porazu zadovoljna zapušča Porto Alegre, saj se je po svetovnih prvenstvih v ZDA leta 1994 in Franciji leta 1998 tretjič uvrstila med najboljših 16 ekip mundiala.

Edin Džeko
Edin Džeko FOTO: Reuters
Kot omenjeno je reprezentanca BiH že izgubila vse možnosti za napredovanje pred tretjo tekmo v skupini F, a so se varovanci selektorja Safeta Sušića poslovili z zmago. BiH je nadzirala potek srečanja in se veselila prve zmage na svetovnih prvenstvih v zgodovini. V prvem polčasu so dosegli en gol, v drugem pa dva. V prvem je prvi gol na SP dosegel Edin Džeko v 23. minuti, v 59. minuti pa je za 2:0 gol dosegel Miralem Pjanić. Iran se je približal na gol zaostanka v 82. minuti, zadel je Reza Ghoochannejhad, a je minuto kasneje po protinapadu končni izid postavil Vršajević (3:1). S porazom se je tudi Iran poslovil od nadaljevanja SP.
Messi je dosegel dva gola na tekmi Argentine in Nigerije.