Slovaki po zmagi nad Malto skočili na drugo mesto lestvice, Angleži z zmago povišali prednost v skupini

Baku, London, 26. 03. 2017 19.49 |

Angleška izbrana vrsta je z zadetkoma Defoea in Vardya nad Litvo utrdila svoj primat v skupini F (2:0), medtem ko so se Nemci po začetnem remiju vendarle zbudili in z visoko zmago zaključili gostovanje pri Azerbajdžanu (1:4). Slovaki so se po zmagi nad Malto (1:3) in porazu slovenske reprezentance povzpeli na drugo mesto v skupini F.

Jamie Vardy
Jamie Vardy FOTO: AP

Z minuto tišine v spomin žrtvam sredinega terorističnega napada se je pričel obračun skupine F med prvo uvrščenimi Angleži in reprezentanco Litve. Četa Garetha Southgatea je narekovala ritem na zelenici in po podaji Raheema Sterlinga se je med strelce vpisal Jermain Defoe. V drugem polčasu so Angleži vse moči usmerili v povišanje vodstva, kar jim je v 66.minuti tudi uspelo. Po precizni podaji Adama Lallane je litvanskega vratarja premagal Jamie Vardy, ki je bil ambiciozen tudi v zadnjih izdihljajih obračuna, vendar je njegov poskus končal za vrati. Slovaška je na Malti zmagala s 3:1. Za Slovake so zadeli Vladimir Weiss, Jan Gregus in Adam Nemec, za Maltežane pa Jean Paul Farrugia. Anglija je na petih tekmah zbrala 13 točk, Slovaška jih ima devet, Slovenija osem, Škotska sedem, Litva pet, Malta pa je brez točk.

Nemška izbrana vrsta je gostovala v Azerbajdžanu in si kaj kmalu po začetnem sodnikovem žvižgu zagotovila primat na igrišču, tako je v 20.minuti elf v vodstvo povedel Andre Schurrle, vendar pa je že dvanajst minut kasneje sledil mrzel tuš za Nemce. S spektakularnim zadetkom je nemškega vratarja presenetil Dimitrij Nazarov, ki je izkoristil lepo podajo soigralcev. Varovanci Joachima Löwa pa niso ostali dolžni, dvoboj na štiri oči z azerbajdžanskim vratarjem je pripadel Thomasu Mullerju, ki je hladnokrvno potisnil žogo v mrežo. Zadetek je še dodatno vzpodbudil nemško reprezentanco, po lepi podaji Joshue Kimmicha se je med strelce z glavo vpisal tudi Mario Gomez. Pred koncem drugega polčasa je končni rezultat obračuna postavil Schurrle, ki je s tem vpisal že svoj drugi zadetek na tekmi in potrdil dominanco Nemcev v skupini C. Čehi so gostovanje v San Marinu izkoristili za pravo 'golijado', tekma se je končala z rezultatom 6:0, s čimer so se zavihteli na drugo mesto, sedem točk za prvo uvrščeno Nemčijo.Obračun med Severno Irsko in Norveško se je končal z zmagoslavjem otoške države z 2:0, ki je temelje za zmago postavila že v prvem polčasu, ko sta zadela Jamie Ward in Conor Washington.

V skupini E je Armenija dosegla drugo zmago, po Črni gori je danes v Erevanu premagala še Kazahstan z 2:0. Gostitelji so oba gola dosegli v drugi polovici tekme, zadela pa sta Henrik Mkhitaryan in Aras Oezbiliz. V osrednji tekmi kroga je Poljska slavila v Črni gori z 2:1. Poljake je v vodstvo popeljal njihov prvi zvezdnik Robert Lewandowski, izenačil je Marko Vešović, Poljakom pa je tri točke prinesel Lukasz Piszczek. Romuni in Danci so se razšli brez golov.

Malta - Slovaška 1:3 (1:2)

Črna gora - Poljska 1:2 (0:1)

Romunija - Danska 0:0

Severna Irska - Norveška 2:0 (2:0)

Anglija - Litva 2:0 (1:0)

Azerbajdžan - Nemčija 1:4 (1:3)

Armenija- Kazahstan 2:0 (0:0)

San Marino - Češka 0:6 (0:5)