Ancelotti: Spodbuda!

Lille, 03. 09. 2012 08.34 |

Nogometaši Paris Saint Germaina so po treh zaporednih remijih dočakali prvo letošnjo zmago. Šef stroke Carlo Ancelotti je bil nad videnim navdušen, a si v prihodnje želi dodatnega napredka.

Nogometaši francoskega velikana Paris Saint Germain so v 4. krogu državnega prvenstva dočakali prvo zmago. Na gostovanju pri Lilleu so zmagali z 2:1, oba gola za goste pa je zabil novinec Zlatan Ibrahimović. Šved je PSG v vodstvo popeljal po vsega 26 sekundah dvoboja, v 12. minuti je na 1:1 poravnal Aurelien Chedjou, v 21. minuti pa je po podaji Javierja Pastoreja za končnih 2:1 zabil Ibra.

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović FOTO: Reuters

Nekdanji član AC Milana je še naprej edini strelec Parižanov v novem tekmovalnem letu, za nameček pa je izjemna še njegova realizacija, saj so štirje od njegovih petih strelov v okvir vrat, končali za hrbtom čuvaja mreže. "V obrambi smo igrali zelo dobro, odnos na igrišču je bil takšen, kot si ga želim tudi v prihodnje, kar zadeva napad v režiji Ibrahimovića pa lahko rečem le fantastično. To je pomembna zmaga, premagali smo zelo kakovostno zasedbo. Igrali smo veliko hitreje, izjemno začeli, po golu pa je igra dokončno stekla,“ je za France Football dejal trener Parižanov Carlo Ancelotti.

"Ta zmaga mora biti spodbuda v prihodnje. Moštvo mora v prihodnje delovati še bolje. Ibra je odigral izjemno. Vsi so lahko videli, da ima moštvo izjemen potencial,“ je še dodal Italijan na klopi francoskega podprvaka.